Як створити майданчик для спілкування з друзями та реклами свого бізнесу — все про групах у Телеграмі

327

Від автора: привіт, друзі! При існуючому кількості різних майданчиків для спілкування досить складно знайти свою нішу, але Павлу Дурову це вдалося. По всьому світу Телеграм нараховує вже більш 100 млн користувачів, і його аудиторія постійно зростає. За словами самого Дурова, щодня в месенджері реєструється до 600 тисяч нових користувачів.

Як створити майданчик для спілкування з друзями та реклами свого бізнесу — все про групах у Телеграмі

Сервіс пропонує ряд можливостей, вкрай зручні не тільки для простого спілкування, але і для бізнесу, і зараз, на самому початку його розвитку, потрібно встигнути «застовпити місце», щоб завоювати увагу аудиторії Телеграм.

Тим більше, що левову її частку становлять працюючі молоді люди самого перспективного віку, з точки зору купівельної спроможності. Ми поговоримо сьогодні про те, що таке Телеграм, як ми можемо використовувати його функціонал для різних видів заробітку, і, зокрема, про те, як створити групу в Телеграмі.

Що таке Телеграм, і чи варто з ним зв’язуватися

Телеграм — це нова платформа, яка дає можливість створювати чати для спілкування з участю великої кількості людей. І на цьому його достоїнства не закінчуються, є ще й такі плюси:

дозволяє практично миттєво пересилати файли розміром до 1 гб;

всі повідомлення шифруються за особливою схемою, що створює високий рівень безпеки;

кожне повідомлення, як і зображення, і будь пересылаемый файл можна відправити з включеною функцією самоудаления.

З усіх існуючих месенджерів Телеграм без перебільшення можна назвати найшвидшим — він використовує спеціальний протокол MTProto, який не тільки збільшує швидкодію відправки повідомлень, але і забезпечує їх повну конфіденційність. Таким рівнем безпеки не може похвалитися жоден інший подібний сервіс.

Творці месенджера навіть пропонували виплатити $200 000 того, хто зможе зламати листування між братами Дуровыми. Але поки що нікому не вдалось цього зробити. Правда, один хакер знайшов слабке місце в протоколі, за що отримав тільки половину винагороди, тому що прочитати листування все ж не зміг.

Основна функція Телеграма — це спілкування, передача особистих повідомлень і файлів, в тому числі, в груповому чаті. Люди тут обговорюють політику і події у світі, слухають музику і обмінюються кращими аудіо – і відеофайлами.

Є й спеціальні можливості для бізнесу, яких позбавлені, наприклад, Skype, ISQ. А на відміну від того ж WhatsApp, який досить популярний в Європі, Telegram має платформу не тільки для мобільних телефонів, але і для комп’ютерів, що працюють на всіх існуючих ОС.

Тобто користувач, одного разу створивши обліковий запис на свій номер телефону, може потім писати повідомлення на комп’ютері у цьому ж записі. Зрозуміло, що це — суттєва перевага, яке допоможе сервісу надалі переманити чимало користувачів.

Якщо ви зараз встигнете створити свої групи, супергрупи і канали і залучити в них більше юзерів, ви можете отримати величезну аудиторію, вкрай вигідну з точки зору будь-якого бізнесу, будь то рекламне агентство, інтернет-магазин, арбітраж в інтернеті або невеликий салон краси. Тепер давайте розберемося, що нам більше підійде.

Що створювати: групу, супергруппу або канал

Група може включати до 100 учасників, бути відкритою або закритою. Остання зазвичай створюється в тісному колективі, потрапити в який зі сторони без запрошення неможливо. Відкриті, навпаки, мають всі шанси перерости в супергрупи, тому що в них може вступити будь-який бажаючий.

Їх створюють або по інтересам, або допомога бізнесу. Мається на увазі, що тут будуть спілкуватися люди, які цікавляться однією темою, або постійні покупці будь-якої компанії, або співробітники великої фірми. Чи можна створити такий чат з участю понад 100 осіб? Так, але це буде вже супергрупа.

Супергрупа, в основному, відрізняється якраз кількістю вхідних в неї користувачів. Коли група набирає більше 100 учасників, її переводять у статус супергрупи. Тепер можна реєструвати в ній 1000 учасників і більше.

На сьогоднішній день кількість користувачів в супергрупи може доходити до 50
00 чоловік. Всі вони мають можливість спілкуватися і пересилати повідомлення і файли як в загальний чат, так і особисто кожному з учасників.

Канал дещо відрізняється за своїм функціоналом від всіх групових чатів. Тут не передбачено обмін повідомленнями. Канал більшою мірою задуманий для інформування передплатників про новинки компанії, інтернет-магазину або будь-якого іншого бізнесу. Тобто спілкування одностороннє, зате власник бізнесу має можливість бачити, скільки людей прочитало повідомлення адміністрації.

Кожна з описаних вище спільнот має свої цілі і можливості. Першими в списку по простоті стоять групи. Якщо у вас є невеликий бізнес і ви хочете скористатися всіма перевагами, які надає розвивається молодий месенджер, для просування свого товару, то доведеться починати саме з неї. Як її зробити?

Як створити групу в Телеграм

Груповий чат в Телеграм — це, фактично, загальна розмова учасників за інтересами, друзів і т. д., в якій одночасно можуть перебувати до 100 осіб. Створення займе у вас кілька хвилин, потрібно виконати декілька простих кроків.

Зайти у вкладку «Меню», де вибрати іншу вкладку «Нова група» або «New Group» в англомовній версії.

Виберіть назву і натисніть Next

Тепер туди треба додати учасників: вибираємо їх з існуючого списку контактів або вводимо в поле нікнейм потрібного учасника для пошуку.

Останній крок — натискаємо Create або «Створити».

Всі! Ви створили групу, і тепер давайте подивимося, як вона працює, і як ми можемо її використовувати:

перебувати в чаті одночасно можуть не більше 100 чоловік;

чужі повідомлення не видаляються користувачами. Такі права є тільки у адміна. Всі повідомлення, не видалені адміном, будуть відображатися в історії всіх учасників;

кожен користувач може видалити тільки власне повідомлення;

адміністратор групи може видалити будь-яке повідомлення і будь-файл;

учасник, який тільки що вступив в групу, має можливість переглядати всю історію повідомлень за певний період до свого вступу;

є можливість зручно налаштовувати повідомлення — так, щоб вони не заважали іншим учасникам групи;

у відкриту групу може вступити будь-яка людина простим натисненням стрілочки праворуч від назви групи.

Перш ніж створювати групу, продумайте її назва. Пам’ятаймо ж про корабель — «як його назвеш, так і попливе»? Назва складається з звичної всім «собачки» @ і власне назви латинськими літерами. Постарайтеся зробити так, щоб ім’я було максимально коротким, звучним і незабутнім — людям легше буде знаходити ваше співтовариство.

Якщо ваша група набере велику кількість учасників, її внесуть в список найпопулярніших на сайті месенджера. Тоді кількість добавляющихся вам людей буде збільшуватись набагато швидше, а значить, незабаром групу можна буде перевести і статус супергрупи. Групи Телеграма можна монетизувати, використовувати для арбітражу, або для реклами власної продукції.