Регулярні вирази, PHP і крапка. Просто жах!

337

Від автора: думаєте, так легко ставити точку? Ну, може, в деяких ситуаціях це зробити просто, але тільки не в програмуванні. Наприклад, в регулярних виразах PHP точка – це метасимвол, необдумане використання якого може обернутися наслідками!

Не все так страшно!

Щось я вас зовсім залякав. Точка в регулярках – це не страшно. Просто потрібно знати, навіщо її скласти і коли. Тепер розберемося, що таке метасимволи і для чого вони застосовуються в регулярних виразах.

Метасимволи – це група знаків, які використовуються при складанні шаблонів. Кожен з них встановлює певний критерій фільтрації. Наприклад, \d, означає всі символи. Тобто, метасимволи роблять регулярні вирази коротше і простіше для розуміння.

Але повернемося до нашого «героя». Точка в PHP є теж не звичайним символом. З її допомогою відбувається конкатенація рядків (приєднання) та інші операції. У регулярках вона «розпізнається» як метасимвол для вказівки будь-якого одиничного символу.

Практика

Приклад, де точка використовується в якості метасимвола:

Регулярні вирази, PHP і крапка. Просто жах!

Приклад, де точка залишається сама собою:

Регулярні вирази, PHP і крапка. Просто жах!

Зверніть увагу, як складена регулярка. Щоб точка «сприймалася» інтерпретатором як знак, а не метасимвол, ми екранували її лівим слешем. Цю особливість синтаксису слід враховувати, щоб точки в адресі електронної пошти PHP правильно оброблялися.

З одним метасимволом розібралися. А там їх ціла купа! Загалом, у нас ще непочатий край роботи Регулярні вирази, PHP і крапка. Просто жах! .