Вибір інструментів для дизайну UX

405

Від автора: в мережі великий вибір інструментів дизайну, і підібрати щось вартісне нелегко. У цій статті я розповім, що потрібно врахувати при виборі інструментів для UX дизайну.

Продукт

При виборі правильних інструментів зверніть увагу на тип продукту, за що беретеся, на час, за який необхідно створити макет, а також на тих, з ким будете співпрацювати.

Дизайнерам потрібні потужні інструменти проектування, так як вони дозволяють плавно передавати роботу між командами, будь то команда дизайнерів, люди, далекі від дизайну, які можуть подивитися на продукт з боку, а також для переходу дизайну у реальний проект.

Якщо розглядати всі доступні інструменти, то скрізь частина функціоналу дублюється. Є інструменти для певних платформ, мобільних пристроїв, веба і користувальницького досвіду. Багато UX дизайнери працюють з цілим набором інструментів, щоб закрити прогалини або підібрати контекст для кінцевого продукту, який вони хочуть створити.

Інші чинники

Також потрібно врахувати і інші фактори:

швидкість (час навчання для роботи в інструменті, загальна швидкість вихлопу);

лояльність;

шарінг (можливість спільної роботи);

тестування з боку користувача;

документація;

підтримка мобільних пристроїв/тачскрінів;

можливість створювати складні взаємодії.

Одним з основних факторів вибору інструменту є те, наскільки легко дизайн можна перевести на етап тестування з боку користувача, а також може дизайнер створити середовище, в якій проект можна перевірити перед користувачами. Наприклад, є інструменти (такі як Marvel і InVision), з допомогою яких можна відправляти дизайн на пристрій, що полегшує тестування мобільних додатків.

В індустрії дизайну Adobe Creative Cloud Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign і т. д.) вважається стандартом, більшість дизайнерів вчаться працювати в цих інструментах. В даний час для виконання необхідних завдань рідко використовуються альтернативні інструменти. Ви зрозумієте, що вибір більше залежить від особистих уподобань, бюджету, який найкращим чином відповідає потребам продукту і дозволяє ділитися з тими, з ким ви будете працювати.

Нові іграшки

Найбільше сьогодні мене хвилює приплив нових інструментів для прототипування. Існують інструменти візуального прототипування, для роботи в яких не потрібен досвід програмування (Principle App, Flinto, Quartz Composer і т. д.), що дуже корисно для показу роботи на кількох екранах. Дизайнерам цікаво створювати прототипи, які можуть показувати поведінку, а не статичний екран. Ще один новий інструмент — Figma. Розробники описують його як інструмент для спільної роботи в режимі реального часу. Більшість дизайнерів працюють в командах, і можливість працювати разом була б дуже корисна.

У кінцевому рахунку, у UX дизайнерів вибір зводиться до повсякденних потреб, типу платформи, під яку йде розробка, а також до того, як краще поділитися своєю роботою.

Йдемо далі..

Далі в нашій швидкої серії уроків по UX ми поговоримо про ключових компонентах UX – побачимося!