Як працювати з дизайнерами

31

Від автора: сучасна робоча площадка поступово стає більш розподіленої і глобальної середовищем, тому співпраця з людьми в різних часових поясах і з різними культурами стає все більш поширеним, ніж коли-небудь. Роль дизайнера полягає у створенні цінності продукту для користувача і використанні дизайну в якості інструменту для спілкування, як через візуальні ефекти, так і досвід. Як ви будете долати прогалину в робочому процесі між вашими колегами, особливо тими, хто знає, що таке дизайн або взагалі не знаходяться в одному офісі?

Я зрозуміла, що дуже складно об’єднати роботу різних команд, але така колаборація відкриває можливість вчитися чомусь новому за межами традиційної ролі дизайнера, а також дозволяє пропагувати дизайн для тих, хто з ним не знайомий. Нижче представлено п’ять порад, як спростити роботу в різних командах.

Розмовляйте на їх мові

Я маю на увазі не буквально мову, а жаргон і термінологію людей з інших областей.

Наприклад, інженер або PM (проектний менеджер) буде використовувати незнайомі вам, як дизайнеру, терміни (і навпаки). Спробуйте зрозуміти, що говорить інша людина, або попросіть пояснити, так ви проясніть ситуацію для всієї команди.

Зі свого ж боку не думайте, що дизайнери не розуміють ваші терміни. Краще пояснити терміни типу «прогалини», «доступність», «кращі практики розмірів шрифтів» і довжина пропозиції. Потрібно твердо обґрунтовувати свої дизайнерські рішення зрозумілою мовою, без зайвого вживання жаргонізмів.

Знайте свою нішу

Крім спільної мови для опису дизайнерських рішень необхідно зрозуміти свою нішу, для якої ви і проектуєте. Ваш продукт відноситься до соціальних мереж, IT, фінансів і т. д., неважливо. Занурте себе в цю нішу, зрозумійте, що потрібно ринку, а також оцініть конкуренцію, щоб потім у процесі проектування було на що посилатися.

Організація – це ключ

Визначте кінцевий результат і дедлайни заздалегідь та структуруйте їх або в загальному інструменті, наприклад, як дошка, або через щоденні зустрічі. Використовуйте це як спосіб реєстрації за меншим віхам в більш тривалому процесі з мінливими цілями і пріоритетами.

Пропагандируйте дизайн

В обговореннях дизайну з дизайнерами дуже важливо підкріплювати свої рішення конкретними даними, чому щось важливе, а що-ні. Прихована, але важлива роль дизайнера в будь-якої організації полягає у пропаганді важливості та цінності дизайну. Замість того щоб говорити про суб’єктивний характер проблеми (який колір подобається більше, він повинен відчуватися), заглиблюйтесь в реальні проблеми (потреби користувачів, юзабіліті, принципи дизайну, рекомендації). Це дозволить вести чесну розмову при обговоренні того, що потрібно змінити.

Інструменти для спільної роботи

Invision – браузерна платформа для спільного проектування і роботи

Slack – інструмент для спільної роботи команд з інтеграцією в кілька популярних інструментів проектування

Mural – мозковий штурм і інструмент для спільної роботи для віддалених команд