Наса виділила 250 мільйонів доларів на розробку електричних пасажирських літаків до 2035 року

8

Згідно з недавнім прес-релізом агентства, наса уклало контракти на загальну суму 250 мільйонів доларів з двома фірмами на розробку нових технологій для електричних пасажирських літаків до 2035 року вони будуть призначені для оптимального виконання польотів на короткі відстані.

В рамках програми демонстрації польотів електричних силових установок (epfd) наса обрало компанії ge aviation в цинциннаті і magnix в редмонді, щоб швидко впровадити “технології електричних силових установок для літаків”, йдеться в прес-релізі агентства.

У двох фірм є п’ять років, щоб завершити розробку проектів електричних пасажирських літаків для наса

Програма epfd спрямована на дослідження, створення та впровадження електричних пасажирських літаків в сша не пізніше 2035 року. Для того, щоб це сталося, “ge aviation і magnix проведуть наземні і льотні демонстрації комплексної силової установки мегаватного класу для підтвердження своїх концепцій і прогнозування переваг для майбутніх конфігурацій літаків eap”, – сказав керівник проекту epfd гауді безос-о’коннер з дослідницького центру ленглі наса у вірджинії. “ці демонстрації дозволять виявити і усунути технічні бар’єри та інтеграційні ризики. Крім того, це допоможе в розробці стандартів і правил для майбутніх систем eap”.

Двом компаніям буде потрібно п’ять років для завершення наземних і льотних демонстрацій для наса, з яким фірми будуть співпрацювати по іншим проектам, аналізу даних і обладнання для льотних випробувань. Угода з агентством розділена на дві частини: 170 мільйонів доларів для ge aviation і 74,3 мільйона доларів для magnix, обидві компанії проведуть як мінімум дві льотні демонстрації в рамках своїх контрактних зобов’язань. “значне поліпшення економічних та екологічних характеристик дозвукових транспортних засобів може бути досягнуто за рахунок впровадження цих нових альтернативних технологій силової установки і харчування”, – сказав у релізі заступник адміністратора роберт пірс з управління дослідницьких місій наса з аеронавтики в штаб-квартирі агентства у вашингтоні.

Це повністю електричний vtol-літак – справжній переворот у розвитку галузі

Воднево-електричний літак знаходиться в стадії розробки, а наса проводить випробування повітряного таксі evtol

Проект наса epfd є частиною програми агентства з інтегрованим авіаційним систем (iasp), яка просуває льотні дослідження і технологічні розробки на рівні систем, дозволяючи в кінцевому підсумку перейти до нових авіаційних технологій для майбутніх операційних систем і літаків. “довівши ці концепції до льотного рівня, наса і його партнери прискорять перехід технологій eap в комерційні продукти і стануть каталізатором економічного зростання”, – додав пірс. “ми очікуємо значного поліпшення економічних та екологічних характеристик дозвукових літаків за рахунок впровадження цих нових альтернативних силових та енергетичних технологій”.

У червні цього року сінгапурська компанія повідомила, що великий проект – воднево-електричний пасажирський літак – здійснить переліт через південну атлантику. Названий element one, майбутній літак компанії hes energy systems може стати першим безпілотним літаком, що працює на водневому паливі. Якщо це вийде, то це може довести, що повністю електричний літак – не єдиний спосіб досягти стійкого польоту з нульовим рівнем викидів, оскільки квітневий звіт marketsandmarkets припускає, що ринок водневих літаків досягне 7,427 мільйонів доларів до 2030 року.

У розробці також знаходиться кілька повітряних таксі evtol, розроблене компанією joby aviation, унікальний варіант якого також почав випробування під наглядом nasa. Випробування цього нового літака, розробленого компанією joby aviation, стали першим випадком участі агентства в випробуваннях evtol, і ця тенденція, ймовірно, стане більш поширеною в міру того, як агентство почне укладати контракти на поставку електричних пасажирських літаків малої дальності.