Як ефективно розкрутити канал в Телеграмі?

823

Від автора: здравствуйте, шановні читачі. У цій статті ми поговоримо про зростання популярності Telegram. Незважаючи на те, що цей месенджер є одним з найбільш сучасних молодих, він привертає до себе все більше користувачів з різних країн.

Як ефективно розкрутити канал в Телеграмі?

Різноманіття різних груп, каналів і спільнот збільшує конкуренцію. Щоб розширити аудиторію, багато юзери задаються питанням, як розкрутити канал в Телеграмі.

Принцип просування залежить від вмісту і цільової аудиторії. Давайте розглянемо найбільш ефективний і швидкий спосіб досягти успіху в цьому напрямку. Для зручності ми представимо план дій у вигляді покрокової інструкції.

З чого почати розкрутку?

На цьому етапі вам потрібно визначитися з тематикою. Якщо проект припускає створення свого сайту або блогу, то необхідно вказати його домен, розмістити короткі дані. Приємним доповненням стануть фото – і відеоматеріали, ілюстрації. Але не слід надмірно захоплюватися цим, щоб не викликати перевантаження каналу.

При розкручуванні постарайтеся зробити упор на якісний контент, який зможе не тільки привернути увагу користувачів, але і змусить їх повертатися знову і знову. Цікавою інформацією люди охоче діляться зі своїми друзями в месенджері, що потенційно дозволяє збільшувати число ваших передплатників без необхідності докладати додаткові зусилля.

Способи просування

Після створення ресурсу необхідно просувати його всіма можливими способами. Іншими словами, вам потрібно надати інформацію про нього своїм потенційним читачам, намагаючись максимально використати всі наявні у вашому розпорядженні інструменти і ресурси. На щастя, сучасне інтернет-простір пропонує великий вибір таких способів.

Використання соціальних мереж

Додайте оголошення в соціальних мережах і групах з аналогічними інтересами. Тут можна застосовувати будь-які інструменти: створення власних облікових записів і тематичних співтовариств, коментування статей і публікацій, пряма реклама.

Тим не менш, в цьому випадку краще уникати нав’язливості. Просування каналу в Telegram повинно здійснюватися природним чином, а не виглядати як банальний спам.

Взаємне просування

Цей спосіб з’явився не так давно. Його суть полягає в пошуку найбільш популярних каналів Telegram з відповідною цільовою аудиторією і спроби домовитися з їх власниками про розміщення взаємних посилань. Цей підхід приносить хороший результат, але варто розуміти, що адмін популярного і просунутого ресурсу навряд чи погодиться на обмін посиланнями безкоштовно.

Реклама на популярних каналах

Куплена реклама в соціальних мережах, блогах і відеохостингах, таких як YouTube, стане дуже ефективним способом зробити популярним ваш канал. Але в цьому випадку потрібно бути готовим і до суттєвих витрат. Бюджет рекламної кампанії буде не маленьким, тому такий варіант може підійти не всім.

Непоганим доповненням стане публікація рекламних матеріалів в Google AdWords, Yandex.Direct та інших.

Для пошуку підходящих каналів можна скористатися спеціальними біржами. Однією з найпопулярніших є Combot, яка знаходиться в партнерських відносинах з Sociate.ru. Цей майданчик вже зарекомендувала себе в якості ефективного сервісу.

Посилання з інших ресурсів

Ви можете розміщувати посилання на будь які сайти. Вони можуть бути безкоштовними або платними. Для першого варіанту розкрутки підійде публікація коментарів на різних форумах. Але врахуйте, що варто вам тільки перестаратися, як модератори вас дуже швидко забанять.

Каталог каналів

Каталоги полегшують користувачам пошук тематичних каналів, тому важливим кроком буде розміщення в них вашого посилання. Як правило, така послуга платна.

Нижче представлені деякі з популярних каталогів:

telegraminfo.ru/category;

tlgrm.ru/channels;

tlgrm.pro/channel;

tgram.ru/channels;

tgchans.com;

telegram-club.ru;

telegram.me/dirtg;

inten.to;

tchannels.me;

catalog-telegram.ru.

Аналітика

Це одна з важливих складових просування будь-якого інтернет-проекту. Вона необхідна для визначення найбільш ефективного способу взаємодії з цільовою аудиторією, так як розкриває інформацію про поведінку передплатників і дозволяє стежити за рівнем популярності.

Сам Telegram надає тільки дві метрики: кількість переглядів і передплатн
иків. На жаль, цього недостатньо, щоб відслідковувати динаміку розвитку. В інтернеті можна знайти багато способів того, як забезпечити собі максимально повну картину розкрутки з допомогою сторонніх служб або телеграм-ботів.

Це дозволить вам зрозуміти, наскільки ефективно у вас виходить просунути свій канал.

Особливості просування з нуля

Найчастіше канал створюється не тільки для розміщення особового контенту, але і для просування певного товару або послуги, а також для продажу рекламного простору. У всіх випадках для досягнення бажаної мети необхідно серйозно підійти до питання просування, щоб зробити майданчик привабливою як для звичайних користувачів, так і для рекламодавців.

Щоб рекламна кампанія з нуля не стала розчаруванням, слід дотримуватися п’яти основних правил:

спочатку краще уникати настирливості (просування платформи повинно здійснюватися природним чином);

необхідно помістити посилання на веб-сторінку (якщо проект припускає наявність сайту);

перед початком розкрутки необхідно розмістити попередній контент у вигляді декількох повідомлень з привабливими зображеннями (не варто намагатися розкрутити порожній канал);

канал повинен мати одну мету (не варто використовувати його для просування різнобічних послуг або товарів);

оптимальний розмір вашого текстового вмісту не повинен перевищувати 500 символів (більшість людей використовують для месенджера смартфони, на яких читати тексти великого обсягу не дуже зручно).

Зворотний зв’язок

Зворотний зв’язок є невід’ємною частиною гарного каналу, особливо в тому випадку, якщо потрібно розкрутити будь-який продукт або послугу компанії. У цьому випадку анонімність тільки нашкодить.

Обов’язково вказуйте псевдонім адміністратора, щоб користувачі в будь-який момент могли звернутися до нього. Також корисним буде вказати адресу веб-сайту (при його наявності), адресу електронної пошти, номери телефонів підтримки.

Якщо ваші передплатники — клієнти, які користуються вашими послугами або купують товари, то в них можуть виникнути питання. І ваше завдання в цьому разі — надати їм можливість негайно зв’язатися з вами. Хороші взаємини з передплатниками позитивно позначаться на репутації і популярності вашого каналу, а його аудиторія буде тільки рости.

Як відзначають деякі експерти, Telegram став ще одним потужним інструментом, який надає багатьом компаніям і сервісів ефективний спосіб підтримки зв’язку з клієнтами. Він здатний принести велику користь у розвитку бізнесу.

Телеграм у сфері бізнесу активно розвивається і, щоб йти в ногу з часом, не варто ігнорувати цей факт чи не приділяти належної уваги.