Що таке UX дизайн?

31

Від автора: швидше за все, ви вже зустрічали напис «UX», навіть можете знати, як вона розшифровується. UX – User Experience. Але що це таке? «Проектувати – значить прямо взаємодіяти будь-якими доступними способами, а також способами, які можна вивчити.» — Milton Glaser. Ласкаво просимо в першу статтю із серії ілюстрованих уроків, що пояснюють основи UX дизайну.

Все починається з розуміння

В реальному світі вкрай важливо розвивати розуміння у користувачів вашого продукту (аудиторії або зацікавлених осіб, що працюють з вашим продуктом), намагатися залізти в його шкуру.

Простіше кажучи, UX-дизайнери повинні розуміти користувачів. Однак сказати це простіше, ніж зробити. Користувачі – це люди, у них змінюється поведінка, уподобання та цілі. Розуміння користувачів в реальному світі стає ще більш складним завданням. Доводиться балансувати їх потреби з потребами вашого бізнесу, технічними ресурсами, вимогами ринку, бренду і т. д.

Однак UX дуже важливий. Цей дизайн робить продукт більш корисним, зрозумілим і красивим.

Вчіться розуміти почуття користувачів

Щоб проектувати неповторний UX, необхідно вчитися розуміти почуття користувачів. Дуже багато хороших дизайнів приходять з розуміння.

Також це можна розглядати з точки зору цілей:

Ким користувач хоче бути?

Що користувач хоче робити?

Користувач повинен відчувати?

Зрозумійте ваших користувачів: хто вони, чому вони використовують ваш продукт, що вони хочуть, а також як краще зробити те, що вони хочуть.

Йдемо далі

У наступній частині цієї ілюстрованої серії статей ми розберемо інструменти UX дизайну, побачимося в наступному уроці!