7 відмінних фільмів, де головний герой-запеклий лиходій

21

Так уже склалося, що режисери найчастіше знімають фільми про героїв, гідних наслідування. Набагато рідше центральною фігурою сюжету стає лиходій. Ставка на подібний образ – свого роду ва-банк, нерідко історії, збудовані навколо антигероя, виявляються провальними, але якщо все зробити правильно, вийде справжній шедевр.

Ймовірно, значиму роль в успіху картини грає харизма актора. Мляві і однобокі лиходії нікому не цікаві. Інша справа, якщо нам представлять особистість, яку важко помістити в шаблон. Саме час згадати про 7 захоплюючих фільмах, де лиходій став головним героєм і нітрохи не зіпсував враження про стрічку.

Парфумер: історія одного вбивці

режисер: том тиквер

жанр: драма

рік випуску: 2006 рік

Коли лиходіями стають талановиті люди, нездатні знайти себе в суспільстві, це завжди викликає жаль. Картина представляє нам жана-батіста гренуя, геніального парфумера, який не може когось полюбити. Відчуваючи власну неповноцінність, хлопець віддається роботі і створює неповторний аромат, здатний підпорядковувати волю людей.

Однак рецепт даного складу не можна назвати нешкідливим, адже греную довелося вбити 13 дівчат для створення духів. Як ми розуміємо, будь-яке мистецтво вимагає жертв, але це не виправдовує головного героя, який є справжнім лиходієм.

Збройовий барон

режисер: ендрю ніккол

жанр: бойовик

рік випуску: 2005 рік

Всупереч поширеній думці, ніколас кейдж далеко не завжди знімався у другосортних фільмах. Картину» збройовий барон ” актор може занести собі в актив і не тільки тому, що глядачеві припав до душі цей динамічний екшн. Стрічка також наділена певною мораллю і досліджує дійсно актуальні світові проблеми, пов’язані з експортом різних смертоносних пристосувань.

Що стосується головного героя, юрія орлова-це, безумовно, безпринципна особистість, яка думає тільки про отримання доходу. Назвати даного персонажа позитивним не повертається язик навіть після переосмислення ним ситуації.

Нафта

режисер: пол томас андерсон

жанр: драма

рік випуску: 2007 рік

Чи можна назвати лиходієм чіпкого підприємця, який веде цілком легальний бізнес? ймовірно, так, якщо той не цурається вбивств і відноситься до людей з неабиякою часткою цинізму. За головну роль в картині» нафта ” деніел дей-льюїс отримав оскар і це не випадково – гра актора дійсно вражає, а його герой справляє сильне враження.

Містер плейнвью-талановитий комерсант і нафтовидобувач, який у відносно короткі терміни домігся оглушливого успіху в своїй справі. По ходу сюжету він робить чимало сумнівних вчинків і навряд чи змінюється в кінцівці.

Заводний апельсин

режисер: стенлі кубрик

жанр: драма

рік випуску: 1971 рік

Культова картина стенлі кубрика про тотальне насильство була заборонена до перегляду в багатьох країнах. І все ж, потрібно розуміти, що автор роману «заводний апельсин» переслідував певні цілі при створенні цього твору. Ентоні берджесс висміював явища, які ненавидів в реальному світі і наочно демонстрував, до чого призводить жорстокість і бажання змінити особистість людини.

Втім, головний герой фільму, алекс – персонаж негативний до кінчиків нігтів. У процесі розвитку сюжету він робить чимало дійсно жахливих вчинків, які характеризують його, як справжнього лиходія.

Джокер

режисер: тодд філліпс

жанр: трилер

рік випуску: 2019 рік

Перед нами найсвіжіший фільм у добірці, який наробив чимало галасу і викликав навколо себе небувалий ажіотаж. Картина “джокер” – це не стільки класичні комікси, скільки історія нещасної людини, що стала лиходієм під впливом обставин.

Спочатку артур являє собою спокійного і доброзичливого чоловіка з цілим букетом комплексів і захворювань психічного характеру. Однак суспільство не проявляє до нього співчуття, навпаки, люди сміються над майбутнім джокером і принижують його при будь-якій можливості. Зовсім не дивно, що артур остаточно злітає з котушок і починає свій жорстокий протест проти черствості людей.

Мовчання ягнят

режисер: джонатан демме

жанр: трилер

рік випуску: 1991 рік

Багато хто може сказати, що доктор ганнібал лектер-далеко не головний герой картини, адже він отримав вкрай мало екранного часу. Однак при всій повазі до джоді фостер, потрібно визнати – саме ентоні хопкінс зробив “мовчання ягнят” культовим фільмом. Лиходій вийшов неймовірно моторошний, але вельми харизматичний.

Лектер – психічно неврівноважений вбивця і канібал, а також колишній психіатр. Агент фбр, кларисса старлінг, намагаючись знайти серійного маніяка, звертається за допомогою до ганнібала і той сприяє, але не просто так. Йому цікаві подробиці з життя дівчини, які стосуються її дитячих переживань.

Леон

режисер: люк бессон

жанр: бойовик, драма

рік випуску: 1994 рік

Глядачі настільки сильно були вражені грою геррі олдмена в ролі нормана стенсфілда, що зовсім забули про важливу деталь. Леон, головний герой однойменної стрічки, теж злочинець, причому найманий вбивця. Його відносини з матильдою настільки незвичайні і зворушливі, що сприймаються глядачем з неабиякою часткою розчулення.

Тільки персонаж жана рено вчить маленьку дівчинку вбивати і сам легко розправляється з натовпами ворогів, серед яких навіть є поліцейські (хоч і корумповані). У будь-якому випадку варто визнати, що леон-лиходій, але його позитивні людські якості також ніхто не відміняв.