Нові можливості в OpenCart 2.3

300

Від автора: у цій статті я розповім про деякі нові для OpenCart можливості, представлені в версії 2.3. Якщо ви працювали з попередніми версіями OpenCart, то OpenCart 2.3 є чим здивувати вас. Крім баг фіксів в новій версії всі чекають чогось неймовірного, але OpenCart 2.3 дійсно є, що показати.

Якщо ви розробляєте розширення для OpenCart, вас зацікавить зміна структури папок, про що ми поговоримо в наступній секції. Також у статті ми поговоримо про зміни у UI back end.

Швидко пробіжимося по змінах:

Змінена структура папок

Змінено розділ навігації в розширеннях

Нові можливості в OpenCart 2.3

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Більш інтуїтивне редагування макету

Знайомство з UI для керування панеллю адміністратора

Додані нові способи оплати

Структура папок

Одне з головних змін, що ви помітите – реструктуризація папок розширень. У ранніх версіях для наступних розширень були окремі папки:

Captcha

Feed

Module

Openbay

Payment

Total

На скріншоті нижче видно, що була додана нова папка extension в папку controller.

Нові можливості в OpenCart 2.3

У папці extension зберігаються зазначені вище розширення. Раніше вони були просто в папці controller. Так зроблено не тільки в папці controller, але і в інших MVC-L компонентах – модель, вид і мову. В папках моделі, виду і мови повинна бути така ж структура.

У папці extension зберігаються компоненти, які з легкістю можна розширити, так і додати нові при необхідності. Наприклад, в папці payment зберігаються всі розширення способів оплати на сайті. Точно так само папка captcha зберігає різні методи капчі.

Якщо необхідно додати новий спосіб оплати, додавати його слід в extension/payment, а файли для капчі в extension/captcha. Щось схоже можна було зробити і в попередніх версіях, просто замінивши файли в папках payment і captcha. Нова папка extension додає відокремленості від файлів ядра.

Нарешті, інші папки account, checkout, tool, product і т. д. знаходяться на рівень вище від extension, так як вони більше належать функціоналу ядра кошика, а не чогось расширяемому.

Оновлений розділ extensions

Перш ніж розібрати розділ, давайте подивимося на скріншоти меню Extensions на обох версіях OpenCart.

Ви вже бачили таке меню:

Нові можливості в OpenCart 2.3

До вашої подив в OpenCart 2.3 воно тепер виглядає так:

Нові можливості в OpenCart 2.3

Ви запитаєте, а де ж посилання для Payment, Order Підсумки і Modules? Перейдіть на back end в OpenCart 2.3 і далі Extensions > Extensions. Тепер сторінка виглядає так:

Нові можливості в OpenCart 2.3

На скріншоті видно, що це повністю новий інтерфейс для управління розширеннями. У випадаючому списку містяться типи розширень, якими можна управляти на цій сторінці.

Analytics

Captchas

Dashboard

Feeds

Anti-Fraud

Modules

Payment

Shipping

Нові можливості в OpenCart 2.3

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Themes

Order Totals

У ранніх версіях OpenCart більша частина розділу вище була в головному меню. Виберіть будь-який тип у списку, що з’явиться список відповідних розширень. На скріншоті вище показаний тип analytics. Установка розширень тепер відбувається через AJAX.

Уважні користувачі помітили два нових пункти Dashboard і Themes. Про Dashboard ми поговоримо в наступному розділі, а зараз обговоримо Themes.

У ранніх версіях для зміни стандартної теми магазину необхідно було перейти в System > Settings. Там необхідно було змінити і змінити Default layout на вкладці Store. На вкладках Option та Image можна було змінювати налаштування теми, такі як кількість товарів на сторінку, розмір зображень і т. д.

В останній версії різні налаштування теми зібрані в одному місці, що спрощує процес. Виберіть Themes у випадаючому списку – з’являється список тим магазину.

Нові можливості в OpenCart 2.3

Відредагуйте default store, відкриється наступна сторінка.

Нові можливості в OpenCart 2.3

На цій сторінці можна налаштувати стандартну тему і інші параметри. Гарне зміна – воно робить налаштування теми більш видимими.

Хоча це і новий інтерфейс керування розширеннями, я вважаю, що це продовження змін в структурі папок, про що ми говорили раніше в статті. Це було передбачувано, інтерфейс повинні були представити.

Управління через панель адміністратора

Як і обіцяв раніше, тут ми познайомимося з інтерфейсом управління модулями Dashboard. Після авторизації на back end ви побачите різні модулі.

World Map

Sales Analytics

Recent Activity

Recent Orders

І т. д.

У попередній версії не були back end інтерфейсу управління цими модулями. У новій версії модулями можна керувати, як і іншими модулями типу розширення.

Перейдіть в Extensions > Extensions і далі виберіть Dashboard з випадаючого списку. З’явиться приблизно наступне.

Нові можливості в OpenCart 2.3

Як бачите, інтерфейс не відрізняється від інтерфейсу сторінки зі списком модулів. Тепер ви повністю контролюєте тим, що буде відображатися на панелі адміністратора. Ви можете створювати свої кастомні модулі адмінки точно так само, як і для інших модулів OpenCart.

Інтуїтивне управління макетом

Почнемо знову ж зі скріншота – у попередній версії OpenCart ви звикли до цього:

Нові можливості в OpenCart 2.3

В OpenCart 2.3 сторінка виглядає так:

Нові можливості в OpenCart 2.3

Інтерфейс призначення модулів візуально привабливішим порівняно зі старою версією. Хоча поля модулів і були просто переставлені, новий інтерфейс легше візуалізує порядок і положення активних модулів на сайті. Невелике, але гарне покращення.

Способи оплати

Перелік способів оплати постійно зростає. Додалися нові способи:

Skrill

CardConnect

Divido

Pilibaba for Chinese Checkout

Висновок

Це були основні зміни в OpenCart 2.3. Сподіваюся, що в наступній версії ми отримаємо ще більш дивні і корисні функції, тому стежте за новинами!

І звичайно, вивчайте нові функції і не забувайте ставити питання в коментарях.

Сьогодні ми обговорили кілька нових функцій в OpenCart 2.3. Від команди OpenCart завжди очікують чогось такого, але цей реліз був особливим – в рамках системи управління розширеннями було представлено кілька великих змін.

Нові можливості в OpenCart 2.3

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення