Як зробити голосування в Телеграмі — 4 бота, які допоможуть вам у цьому

779

Від автора: вітаємо вас, шановний користувач месенджера Telegram! Як ви знаєте, це програма не тільки дозволяє обмінюватися текстовими і голосовими повідомленнями. Це — інструмент, який при правильному використанні дає безліч можливостей для розвитку підприємницької діяльності. З його допомогою можна навіть створити інтернет-магазин. Але ця стаття не про це. З неї ви дізнаєтеся, як зробити голосування в Телеграм. Ці знання вам, як раз-таки знадобляться, щоб провести опитування серед своєї цільової аудиторії і дізнатися думку користувачів про те чи іншому товарі/послузі.

Як зробити голосування в Телеграмі — 4 бота, які допоможуть вам у цьому

Так, щось подібне є і в соціальних мережах, наприклад, Vkontakte. Але, погодьтеся, для багатьох юзерів вже кілька років більш актуальними стали програми для швидкого обміну інформацією. Зокрема, для мене та більшості моїх колег. Припускаю, що і для вас теж. Та й сам Павло Дуров після створення Telegram’а натякав, що це явище неминуче.

Оскільки користуватися більшістю можливостей Телеграма нам допомагають спеціально навчені» боти, — випадок з опитуваннями не є винятком: робити опитування нам допомагають різні системні боти. Зараз ми виконаємо короткий огляд цих систем, щоб ви могли визначити, яка з них підійде для реалізації ваших цілей.

Створити опитування нам допомагають такі «товариші» як:

@PollBot;

@vote;

@like;

@QuAnBot.

Ось про них ми і поговоримо.

@PollBot

Робот по імені @PollBot допомагає оперативно додати і запустити голосування. Щоб скористатися його «послугами» нам потрібно знайти його за допомогою пошукової системи месенджера, додати його в список контактів і почати з ним діалог.

Потім потрібно надіслати боту текст, що міститься в питанні і вказати на нього варіанти відповідей. Виглядати це буде приблизно так: operating system Which is on your smartphone? — Яка операційна система на вашому смартфоні?

/Android;

/iOS;

/Windows.

Коли всі варіанти відповідей будуть названі, відправляємо боту команду /done, після чого він повідомить про успішне створення опитування і прикріпить до повідомлення гіперпосилання, а також запропонує вибрати цільову аудиторію (групу, де буде розміщено голосування).

Справедливості заради відзначимо, що бот не дає розширений опцій для проведення опитування, але, тим не менш, серед користувачів він досить популярний. Чому? — все дуже просто:

по-перше, — робота з ним не вимагає складного алгоритму дій при створенні голосування;

по-друге, — за умови, що питання вже сформульований і варіанти відповіді на нього готові, — створення голосування в Телеграмі з @PoolBot не займе більше п’яти хвилин.

Ось ми і познайомилися з одним із ботів. Тепер настав час дізнатися, чому ж готові здивувати його «колеги», — @vote і @like.

@vote

Алгоритм роботи з @vote — такий же, як і з @PollBot: нам потрібно почати діалог з роботом, вказати питання з варіантами відповідей. Після перерахування всіх варіантів відповіді, — відправляємо боту команду /done.

У повідомленні, яке надішле нам @vote потрібно натиснути на Publish poll і перейти в групу/діалог. Як ми розуміємо, посилання на опитування @vote нам не надає, тому ми не маємо можливості запросити друзів, скажімо, з соцмереж для участі в голосуванні. А ось у випадку з @PollBot такий результат цілком можливий.

Ось ще один важливий нюанс, який слід врахувати при формулюванні основного питання для голосування: кількість символів (з пробілами) не має (!) перевищувати 223.

@like

Як ми бачимо з назви, цей «друг» відповідає за позначку like. Деколи це необхідно, щоб цільова аудиторія могла висловити своє ставлення до тієї чи іншої запису. Щоб почати роботу з @like, — нам належить зробити наступне:

додати @like в список контактів;

надіслати текстове повідомлення/зображення/фото/gif-анімацію/відео/стікер;

вибрати эмоджи кількістю від одного до шести, що допоможуть користувачам проголосувати, вірніше, висловити ставлення до матеріалу;

натиснути Publish, щоб опублікувати матеріал там, де йому місце — в діалозі або групі;

натиснути на запис, щоб підтвердити її розміщення.

Ось ми і розглянули три простих способи провести голосування серед цільової аудиторії. Тепер перейдемо д
о більш складним. Як ми пам’ятаємо, у нас залишився ще один робот для розгляду, ім’я якого @QuAnBot. Ось про нього зараз і поговоримо.

@QuAnBot

З @QuAnBot все вже не настільки примітивно, як у перших трьох випадках. Цей робот здатний створити найбільш ємний, повноцінний опитування, яке за своєю структурою і способом створення нагадує конструктор. Ось, які «послуги» пропонує цей «серйозний персонаж»:

вибір не одного, а відразу двох або більше варіантів відповіді (можливо, що і відразу всіх);

@QuAnBot дає користувачам унікальну можливість публікувати свої варіанти відповіді, природно, з дозволу автора голосування;

можливість запросити телефонний номер реципієнта перед тим, як він вибере варіант відповіді. А значить, кому це не потрібно, — голосувати не буде;

можливість додавання голосових повідомлень для реципієнтів, фото – та відеоматеріалів;

відправка статистики опитування на e-mail (формат файлу — *.csy).

Як ми бачимо, список опцій тут досить значний. Але створити подібний опитування не так складно, як здається, хоч на його створення і піде більше часу, ніж, скажімо, при роботі з @PollBot. Щоб приступити до створення голосування, слід зробити наступне:

додати @QuAnBot в свій список контактів;

відправити тег /newpool;

скласти питання. Її обсяг обмежений. Ви можете написати лише 128 символів;

вибрати пункт «Додати варіант»;

вказати один з можливих варіантів відповіді;

при необхідності — повторити дію: «Додати варіант» → написати інший варіант відповіді;

за бажанням або за необхідності можна прикріпити файл (зображення/голосове повідомлення/відеоматеріал);

вибрати пункт «Завершити», щоб зберегти всю конструкцію у готовому вигляді;

натиснути «Поділитися»;

перейти в діалог/групу, де слід розмістити голосування.

Також бот @QuAnBot надає посилання для інших ресурсів. Наприклад, ви можете запросити реципієнтів з Vkontakte або Twitter. Як ми бачимо з величезного списку дій, створення такого опитування дійсно займає час, але опитування виходить дійсно вартим. Користувач може відповісти не просто «так/ні/важко відповісти», але вибрати кілька розгорнутих варіантів відповіді, до того ж, ще й пропонувати свої.

Такий вид опитування особливо гарний, щоб не тільки дізнатися думку цільової аудиторії про свій товар або послугу, але і зорієнтуватися, наприклад, у тому, які товари набувають/якими послугами користуються ваші клієнти разом з тим або іншим товаром/послугою. Мабуть, правильним рішенням буде проводити опитування, створені за допомогою @QuAnBot, скажімо, раз на місяць, щоб мати можливість підвести підсумки, а опитування, які ви створили з @PollBot/@vote/@like — раз на тиждень або частіше. Таким чином кожен клієнт (реальний або потенційний) буде бачити, що його думка враховується, і він допомагає зробити сервіс краще.

Логічний висновок

Висновок з усього викладеного можна зробити однозначний: опитування дійсно потрібні для бізнесу. При цьому їх створення не займе багато часу і не зажадає від вас віртуозності програміста, та й взагалі, — великих знань в області IT.

Крім того, абсолютно не важливо, який саме товар ви продаєте. Ви можете питати думку користувачів по кожному товару або послузі, що ви займаєтеся продажем автозапчастин або ж пишіть і продаєте картини: принцип продажу завжди один.

На цьому все, шановний читач. Спасибі, що дочитали статтю до кінця. Слідкуйте за оновленнями сайту, адже месенджер Телеграм постійно удосконалюється, тому ми будемо тримати вас в курсі подій, щоб ви не пропустили нічого важливого. До нових зустрічей на нашому сайті, шановний читач. Удачі!