Система shakealert попередила каліфорнійців про землетрус за кілька секунд до початку

22

Система раннього оповіщення про землетруси в каліфорнії в минулий понеділок дала людям кілька секунд, щоб підготуватися до підземних поштовхів. Вона подала повідомлення на півмільйона телефонів, перш ніж їх власники відчули на собі 6,2-бальний землетрус на північному заході штату-найбільший з моменту запуску shakealert.

Джерело зображення: shakealert.org

Shakealert отримує дані від мережі сейсмосенсорів геологічної служби сша (usgs). Коли система виявляє, що в якомусь регіоні скоро можуть початися підземні поштовхи, що знаходяться там люди отримують повідомлення в додатку myshake, якщо воно встановлено, або через систему оповіщення про надзвичайні ситуації по інших каналах. Повідомлення надходять на всі пристрої android-у google є партнерська угода з usgs і управлінням з надзвичайних ситуацій губернатора каліфорнії (cal oes).

Епіцентр землетрусу знаходився неподалік від маленького містечка петролія, приблизно в 70 км від міста юрика. За словами роберта де грута (robert de groot), координатора shakealert по роботі з usgs, люди отримали оповіщення за 10 секунд до початку поштовхів, тому можна говорити про те, що система довела свою ефективність. Великих руйнувань інцидент не спричинив, про жертви також нічого не повідомляється.

Система shakealert була запущена в лос-анджелесі в 2018 році, а в усьому штаті каліфорнія запрацювала рік по тому. Вона була активна, коли в липні 2019 року в лос-анджелесі стався землетрус магнітудою 6,4 бала, але тоді ніяких повідомлень люди не отримали, оскільки форшоки (попередні поштовхи) виявилися недостатньо сильними для спрацьовування системи. Згодом поріг спрацьовування був знижений.