Yii2 advanced установка

272

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з фреймворком Yii2. У цій статті ми з вами встановимо шаблон додатки Yii2 advanced і розглянемо установку по кроках з використанням Composer.

Перед початком установки давайте уточнимо різницю між шаблоном додатки basic і advanced. До цього ми з вами працювали з першим з них – basic. Різниця досить проста: basic – це шаблон, призначений для реалізації одного простого додатка. В ньому з коробки не передбачено поділ програми на окремі частини frontend і backend. Щоб реалізувати адмін частину програми, ми повинні створювати окремий модуль або використовувати вкладені контролери. В принципі, це вирішує завдання, але, як я і сказав, з коробки цього немає.

Що ж стосується шаблону advanced, то тут вже з коробки реалізовано поділ на складові частини, зокрема на frontend і backend, тобто у нас вже з коробки фактично є два різних додатки: админская частина і спеціальна частина.

У цілому, думаю, різниця між шаблонами додатків повинна бути зрозуміла. Отже, давайте встановимо шаблону advanced фреймворка. На сервері (використовуємо Open Server) я створю нову папку домену – yii2.loc, куди і буду робити установку. Відкриємо консоль і перейдемо в папку проекту:

cd domains\yii2.loc

Yii2 advanced установка

Після цього послідовно виконаємо кілька наступних команд для Composer, спочатку цю:

composer global require “fxp/composer-asset-plugin:^1.2.0”

Yii2 advanced установка

Ну а після завершення її виконання – ось цю:

composer create-project yiisoft/yii2-app-advanced ./ 2.0.12

Остання команда запустить процес установки Yii2 advanced в корінь папки домену. Дощем завершення установки. В процесі установки Composer відправляє багато запитів, тому вас можуть попросити отримати на GitHub token, який необхідно скопіювати і вставити у вікно консолі, щоб продовжити процес установки.

Yii2 advanced установка

Давайте перейдемо на сайт GitHub і отримаємо необхідний token. Для цього авторизуйтеся на сайті. Далі перейдіть в налаштування вашого профілю (меню Settings) і на сторінці, що відкрилася в меню зліва виберіть Personal access tokens. Створіть новий маркер, натиснувши кнопку Generate new token. Згенерований розпізнавальний звичайної рядком, яку вам потрібно скопіювати і вставити у вікно консолі, клікнувши по ній правою кнопкою миші. Зовні при цьому нічого не зміниться, оскільки рядок токена буде прихована, але можете сміливо тиснути клавішу Enter і продовжать процес установки.

Yii2 advanced установка

Після декількох хвилин очікування установка буде завершена.

Yii2 advanced установка

Власне, просунутий (advanced) версія програми встановлена. Однак, запустити сайт у нас поки що не вийде. Якщо ми звернемося до папок backend/web або frontend/web, а саме в них і знаходяться додатки адмінської та вибіркової частин сайту, то в цих папках ми не знайдемо виконуваних файлів, тобто в них немає файлу index.php. Щоб все ж запустити сайт, нам необхідно ініціалізувати додаток. Для цього повернемося в консоль і виконаємо наступну команду:

php init

Yii2 advanced установка

На запропонований запит, яке оточення повинно бути ініціалізований для проекту, виберіть варіант – 0 (Development) або 1 (Production), натисніть Enter і підтвердіть вибір. Після цього додаток буде ініціалізований і в зазначених папках з’являться виконувані файли.

Yii2 advanced установка

Можемо відкрити власну частина програми, яка за замовчуванням буде доступна за адресою http://yii2.loc/frontend/web/. Админская частина, як ви розумієте, доступна з папки backend — http://yii2.loc/backend/web/.

Yii2 advanced установка

Власне, все. Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків. Також створення найпростішого блогу на Yii2 можна подивитися в цьому циклі уроків.