Огляд far cry 6 — «більше-не означає краще»

12

Ігри від ubisoft часом лають за те, що розробники переносять геймплейні механіки з різних ігор не тільки в рамках однієї серії, але і з інших своїх франшиз. Взяти хоча б вже стали мемом вишки, від яких в підсумку зовсім відмовилися. Граючи в far cry 6 складається враження, що автори хотіли змінити взагалі все, щоб на цей раз їх точно не звинуватили в самокопіюванні. В принципі, їм це вдалося-гра за багатьма параметрами відрізняється від попередниць. Тільки от далеко не всі зміни пішли на користь. В даному огляді far cry 6 я розповім вам як про позитивні якості шостої частини, так і недоліки.

Перші зміни far cry 6 можна помітити з перших хвилин запуску сюжетної кампанії. Головні герой більше не «приїжджий”, а є жителем яри — місця дії гри, натхненним кубою. Вибирати стать персонажу можна було і в far cry 5, але там це ні на що не впливало, оскільки він ніколи не розмовляв, а зовнішність ви все одно не бачили. Тут же дані рохас (а саме так звуть нашого протагоніста) повністю озвучений двома різними акторами і навіть показується в катсценах. Більш того, в поселеннях вид переходить на третю особу.

Карта ігрового світу виявилася помітно більше, ніж в попередній частині, тому транспортом доведеться користуватися частіше. Перебуваючи біля дороги, ви можете викликати машину і через мить водій вам її прижене. Також є можливість не просто телепортуватися в зазначену місцевість, а й десантуватися. Це корисно, коли мета завдання знаходиться в відстані від точки телепортації. Побоювання щодо того, що через занадто великого світу доведеться багато бігати по пустельних локаціях, на щастя, не підтвердилися.

Найсерйозніший недолік far cry 6, з якого випливають безліч інших мінусів, пов’язаний з ігровим процесом. Як вже було сказано, розробники спробували змінити в новій грі взагалі все, але іноді краще не чіпати те, що і так відмінно працювало. Ubisoft повністю позбулася вікна умінь, які можна прокачувати разом з отриманням досвіду. Завдяки їм ви могли створити власний білд, відповідний за стилем гри.

Замість умінь пасивні поліпшення тепер дає екіпірування. Ви можете, наприклад, надіти чоботи, трохи збільшують швидкість пересування, або маску, що захищає від отруйного газу. Здавалося б, круто, це ж варіативність! але на ділі – не зовсім. Це не дозволяє оцінити потенціал розвитку і заздалегідь продумати прокачування, оскільки доведеться вибирати тільки з того, що є. Екіпірування стала б відмінним доповненням до існуючої прокачування умінь, але ніяк не заміною.

Через змінену систему розвитку серйозно постраждав стелс. Раніше можна було взяти перки на приховані вбивства, щоб ефективніше розправлятися з ворогами. Однак в far cry 6 вам просто можуть не випасти предмети на стелс протягом десятків годин. Мені пощастило, що у мене хоча б був предмет з сезонного пропуску, що розкриває всі цілі поруч при швидкому вбивстві, але власники базової версії позбавлені такого привілею. Для тих, хто все-таки збирається грати приховано, невелика порада: качайте табір bandidos. Тоді у вас з’явиться можливість купити комплект спорядження» таємні технології”, який буде корисний для такого стилю проходження. Як мінімум чоботи для швидкого пересування в приседе вам дуже знадобляться.

Сенсу в потайному проходженні, крім як заради спортивного інтересу, практично немає. Якщо раніше це приносило більше досвіду, а тиха зачистка аванпосту давала додаткову нагороду з міні-ачівкой «привид», то тепер даний спосіб не передбачає ніяких серйозних переваг. Та й в цілому, він не такий цікавий, як в п’ятій частині через відсутність великої варіативності.

У far cry 6 розробники, здається, забули про тих фанатів, які любили останні частини саме за стелс. Однак, справедливості заради, ганплей став багатшим. Зброя тепер можна поліпшити на верстаті, замінюючи тип патронів і приціл, а також встановлюючи різні модифікації. Унікальні види зброї спочатку повністю прокачені, але їх модулі не можна замінювати. Є і досить екзотичні види, звані рельсоверскімі. Вони дозволяють розправлятися з ворогами незвичайними способами — цвяхами, електрикою, отрутою і навіть компакт-дисками.

Також в гру додали щось на зразок “ультимейта” – пристрій під назвою супремо, що дає потужну здатність, яке носить герой на спині, як рюкзак. Правда, особисто мені єдиним ефективним здався тільки перший тип, що дозволяє випустити залп самонавідних ракет. Решта-ну, вже дуже ситуативні. Хоча і їм можна знайти застосування, особливо при грі в кооперативі.

Взагалі, нових видів активностей в far cry 6 з’явилося багато — навіть занадто. Як вам, наприклад, можливість покращувати поселення, як в якомусь містобудівному симуляторі? заради цього вам доведеться перевіряти кожен ящик заради ресурсів, немов ви граєте в симулятор виживання, а не фановий шутер. Ще є можливість відправляти людей на завдання. Чекати їх виконання необхідно годину реального часу, а то й більше. Не зовсім зрозуміло, навіщо тут таке, адже це не free-to-play-грінділка. Напевно, просто щоб було. Навіть півнячі бої додали, стилізовані під файтинг. Не варто забувати про активності, перенесені з минулих частин, такі як гонки.

На додаток до всього з’явилися спеціальні кооперативні операції з матчмейкінгом, але оскільки я грав в дорелізную версію, оцінити їх у мене не було можливості. У майбутньому розробники збираються підтримувати багатокористувацьку складову, додаючи новий тимчасовий і постійний контент. Так що в якомусь роді far cry 6 намагається бути грою-сервісом. З огляду на це, стає зрозуміло, чому основний упор в цій частині зроблений саме на перестрілки.

Система компаньйонів з far cry 5 теж збереглася, але тепер компанію нам можуть скласти тільки тварини. Песель-інвалід чорізо, звичайно, прикольний, але все ж минула версія виглядала цікавіше. По-перше, серед компаньйонів раніше були і люди, і тварини. По-друге, кожен з них досить сильно відрізнявся один від одного. Так, у нинішніх аміго (саме так в шостій частині називаються наші друзі) теж є свої унікальні особливості, але вони меркнуть в порівнянні з тим, що пропонувала минула гра. Нік атакував з повітря, грейс прикривала снайперським вогнем, а джесс тихо усувала далекі цілі, допомагаючи в стелс-проходженні. На жаль, єдине, на що здатні аміго — відволікати на себе увагу.

Серія far cry завжди виділялася проробленими і харизматичними лиходіями. Ваас, пейган мін, йосип сід-кожен з них володів індивідуальністю і міг похвалитися довгими лиходійськими монологами, які можна було розбирати на цитати. Far cry 6 не стала винятком. Актор джанкарло еспозіто відмінно зіграв роль антона кастільо і показав жорстокого диктатора, який піде на все для досягнення своєї мети.

Проблема в тому, що антагоніст дуже рідко перетинається з головним героєм. Поки він дає інтерв’ю зарубіжній пресі, навчає свого 13-річного сина і творить свої лиходійства, дані рохас в цей час бігає від одного персонажа до іншого, виконуючи доручення. Згадайте минулі ігри, в яких лиходії, можна сказати, завжди стояли у вас над душею. Тут же такого практично немає. Звичайно, це легко пояснюється сюжетом: все — таки антон кастільо-сам ель президенте, і у нього немає часу ганятися за всякими повстанцями. Але якщо по ходу сюжету він хоча б більш-менш розкривається, то його посіпакам, відповідальним за певні території на карті, зовсім приділили мало уваги.

Проходження сюжетної лінії far cry 6 — нелінійне. Майже відразу ж вам навалюють купу завдань, і ви самі можете вирішити, в якому порядку їх проходити. Хоча найчастіше вони лише побічно пов’язані з основним сюжетом, розробники дійсно добре пропрацювали багато з них. Практично кожен квест пропонує цікаві або забавні ситуації, а не просто змушують вас вбити пачку ворогів (хоча такі теж, звичайно ж є). Наприклад, в одному завданні потрібно відбиватися від хвиль супротивників під час концерту. В іншому ви вирішуєте напитися разом з одним. У третьому належить сіяти хаос з півнем. Ну, і без знаменитої місії з підпалом поля не обійшлося-ubisoft залишила навіть невелику пасхалку, пов’язану з нею. Чесно кажучи, квести-це єдине, що не змусило мене нудьгувати під час проходження far cry 6, оскільки геймплей залишив змішані враження.

Far cry 6 навряд чи можна назвати черговим аддоном для третьої частини. Геймплейних змін виявилося досить багато, але далеко не всі з них є вдалими. Ситуацію рятують, хіба що, завдання: в основному вони досить цікаві і різноманітні. Але чи достатньо їх для покупки гри за повну вартість – питання спірне.