Чому apple не зазнала краху без стіва джобса

20

Вчора було 10 років з дня смерті стіва джобса . Незадовго до цього він залишив пост глави apple і рекомендував на роль свого наступника тодішнього операційного директора компанії тіма кука. Призначити його новим ceo джобс не міг, тому що в публічних компаніях такі рішення приймає рада директорів, який, однак, практично одноголосно підтримав пропозицію, і кук став гендиректором. Незважаючи на багатий досвід і ряд вдалих комерційних рішень, які прийняв новий глава apple, багато хто сумнівався, що під його керівництвом компанія зможе залишатися такою ж успішною. Але вони помилилися. Цікаво, чому?

Під керівництвом тіма кука apple не тільки не зазнала краху, але і стала успішніше нікуди

Скільки заробляє тім кук і інші подробиці з життя гендиректора apple

Якщо ви стежили за кадровими перестановками в apple в 2011 році , то напевно пам’ятаєте, які зухвалості дозволяли собі багато змі, не кажучи вже про рядових фанатів бренду. Тоді були дуже сильні негативні настрої, що виявлялися в недовірі до куку і його здатності повести за собою таку компанію. Джобс привчив всіх, що apple знаходиться на ручному управлінні, і всі рішення приймає особисто він. А оскільки самого джобса більше немає, то замінити його буде просто ніким, а значить, компанію незмінно чекає крах.

Чому стів джобс — геній

Джобс не створював техніку сам, він як продюсер тільки відбирав те, що сподобається людям

Ми вже бачили, як розвивається apple без стіва, і ми бачили, як вона розвивається зі стівом. Тепер його знову немає, а значить, компанії, її фанатам та інвесторам не варто розраховувати на подальший успіх. Apple-це цілком і повністю дітище стіва джобса, і, якщо його більше немає, немає і apple, — говорив ларрі еллісон, глава oracle.

Історія показує, що успішні високотехнологічні корпорації управляються аж ніяк не комп’ютерниками. Ними керують мрійники з правильним поглядом на те, якими повинні бути ідеальні продукти. Таким був стів джобс, а тім кук — не такий. Він не мрійник, а самий закостенілий реаліст, — говорив колишній директор intel девід йоффе.

На щастя для всіх нас, ці прогнози не збулися. Незважаючи ні на що, без стіва джобса apple змогла не тільки втриматися на колишньому рівні розвитку, але і розправила крила як ніколи широко. Саме під керівництвом тіма кука компанія досягла капіталізації в 2 трильйони доларів, випустила найуспішніші пристрої в своїй історії і досить істотно розширила свій асортимент, представивши ринку кілька воістину унікальних продуктів. Але як так вийшло?

Стів джобс не помилився. Тім кук-найкращий гендиректор для apple

По факту в тому, що все вийде, не було ніяких сумнівів. Тому що такі корпорації, як apple, не можуть працювати на ручному управлінні. Вважається, що джобс особисто брав участь у розробці нових продуктів компанії, приймав рішення про запуск або скасування тих чи інших проектів, але його роль у всьому цьому сильно переоцінена.

  • по-перше, всі ті продукти, які тестував і критикував стів, розробляли інші люди. Не будь їх, і критикувати джобсу було б нічого. Це не скасовує його візіонерських якостей і чіткого розуміння, що потрібно споживачеві. Йому дійсно вдавалося розгледіти потенціал в самих ранніх прототипах. Але факт в тому, що створював їх не він.
  • по-друге, і при джобсі, і після нього в apple працювали професіонали, які чітко знали свою справу. Згадайте 1997 – й рік, коли стів повернувся в apple. Він не прийшов у компанію з наміром зробити ipod і різнокольорові imac. Вони були створені без нього, просто ніхто не наважувався випускати їх, а він — ризикнув, і ризик виправдався.

Що тім кук робить в apple

Тім кук править під портретом стіва джобса, але не намагається в нього грати

Так, джобс був авторитарним керівником. Глави відділів і підрозділів компанії звітували особисто перед ним, і це він приймав рішення про те, в якому вигляді новий продукт надійде в продаж. Тім кук в цьому сенсі куди більш демократичний. Він-менеджер до мозку кісток. Тому він оточив себе заступниками, які будуть контролювати створення новинок, розраховувати потреби ринку і приймати рішення, що стосуються виробничого процесу.

Тім кук не може просто так взяти і прийти в офіс до дизайнерів, щоб перехопити у них ініціативу і почати сипати ідеями, якими повинен бути новий iphone . Це не про нього. Про нього — вибудовування нових відносин, розширення виробництва, оптимізація витрат. Адже це він переніс збірку техніки apple в китай, знизивши її собівартість. Він знайшов людей, які можуть в цьому допомогти, вибудував з ними дружні стосунки і зробив так, щоб компанія отримала від цього свою вигоду.

Тім кук, якщо говорити мовою вулиць, – вирішувала. Це людина, яка вирішує питання на найвищому рівні і отримує результат, вигідний інтересам ввіреної йому компанії. Згадайте, як кук не побоявся зателефонувати дональду трампу-людині зовсім інших поглядів-і домовився з ним про скасування імпортних мит для apple. Домовився дуже вдало, тому що натомість не дав практично нічого — тільки невелику партію вироблених в сша mac pro. Суща дрібниця в обмін на багатомільйонну економію.

Тім кук вчинив дуже правильно, що не став грати в стіва джобса. Замість цього він почав робити те, що вміє робити добре — керувати і домовлятися. Для цього йому навіть не потрібно бачити нові продукти apple заздалегідь і контролювати процес їх розробки. Тім кук не розмінюється на подібні дрібниці. Він займається більш глобальними процесами, які мають довгострокові наслідки, і їх результат ми можемо бачити вже зараз.