Нове підприємство tsmc на півдні тайваню зосередиться на випуску 6-нм продукції

8

Напівпровідниковий бум, спровокований пандемією, дозволяє tsmc звітувати про рекордну виручку, але при цьому компанія готова виділяти значні суми на будівництво нових підприємств — $100 млрд за найближчі три роки. Одне з нових підприємств з’явиться на півдні тайваню в гаосюні і зосередиться на випуску 7-нм і 6-нм продукції.

Джерело зображення: tsmc

Тайванські змі, як зазначає nikkei asian review, повідомили про наміри tsmc приступити до будівництва свого першого підприємства в гаосюні на півдні острова в наступному році. Свою діяльність підприємство почне не раніше 2023 року, до того часу воно зможе випускати 7-нм і 6-нм вироби. Зараз основну частину 7-нм продукції tsmc випускає в центральній частині тайваню, в тайчжуні. Можливості розширення наявного підприємства обмежені, тому компанії неминуче буде потрібно новий майданчик для виробництва 7-нм продукції.

За даними першоджерела, минулого року tsmc довелося переглянути плани з розвитку свого підприємства на території китаю. Спочатку майданчик в нанкіні теж повинна була використовуватися для випуску 7-нм продукції, але політична кон’юнктура змусила tsmc зосередитися на більш зрілої літографії, хоча $2,8 млрд на розширення підприємства в підсумку були виділені.

Одночасно tsmc отримала дозвіл влади на будівництво передового підприємства в сіньчжу в північно-західній частині острова. Ведуться переговори і з приводу будівництва першого підприємства на території японії. Витрати tsmc на будівництво нових потужностей в цьому році вже досягли частки в 20% від усіх приватних інвестицій на території острова. Висока концентрація напівпровідникових виробництв на тайвані, на думку експертів, повинна сприяти появі у місцевої влади додаткових аргументів у переговорах на політичній арені. Більшість країн світу зацікавлена в збереженні миру і стабільності в регіоні.