Мої враження від гри mafia 2 definitive edition. Частина перша

34

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Зовсім недавно я розповідав про такі ігри як:

Anno 1404

S. T. A. L. K. E. R. Історія прибою

Якщо пропустили – можете прочитати.

Гру я проходив в дозволі 4к з максимальними настройками графіки на відеокарті rtx 3080 16gb, процесорі intel core i7-10870h, 32 гб пам’яті ddr4 2933 мгц. Лічильник кадрів скакав в діапазоні 60-70 кадрів в секунду. З моніторингу gpu-z максимально було зайнято 6705 мегабайт відеопам’яті.

Mafia the city of lost heaven вийшла в 2002 році, а вже в 2003 illusion softworks оголосила про розробку сиквела. Однак реліз mafia 2 відбувся лише в серпні 2010 року, таким чином, розробка гри зайняла цілих 8 років.

Вітторіо антоніо скалетта – це протагоніст гри mafia 2. Гра стартує з прологу, під час якого закадровий голос найголовнішого героя розповідає нам про його дитинство на сицилії. Сім’я скалетта втекла від злиднів, але життя в штатах виявилася трохи краще. Вони були змушені ділити маленьку квартирку в італійському гетто з щурами і тарганами. Батько за гроші працював у порту, а більшу частину своєї зарплати пропивав у шинку. Одного разу впившись вусмерть він впав у воду з пірсу і потонув.

Мати віто допомагала преподобному в місцевій католицькій церкві практично задарма. Віто потрібна була англійська і мати віддала його в школу, де хлопчик подружився з іншим італійцем джо барбаро. Джо був відомим хуліганом і незабаром вони вже разом промишляли дрібним злодійством і грабунком на вулицях емпайр-бей. Після смерті батька справи в родині йшли зовсім зле і одного разу джо підбив віто на пограбування ювелірного магазину за скоєння цього злочину їх застукав зазівався патрульної він кинувся в погоню за злодюжками і заарештував віто. Джо вдалося втекти.

Віто випала щаслива можливість замість тюремної камери здійснити гаряченьку подорож на історичну батьківщину. У ніч з 9 на 10 липня 1943 року дві групи армії союзників здійснили висадку на сицилії. Американські війська були представлені 7 армією сша, яку очолив генерал джордж паттон. У розпорядженні його армії був 504 парашутно-десантний полк, у складі якого знаходився і віто скалетта.

Тут нарешті і починається геймплейна частина гри. Загін віто за підтримки місцевих ополченців штурмує зайняту фашистами ратушу. Несподівано на допомогу ворожим солдатам приходить підкріплення, загін віто зазнає поразки, солдати муссоліні безжально добивають поранених, і тільки нашому герою вдається вижити, тому що на міську площу виїжджає американський танк, з якого доноситься чоловічий голос на чистому сицилійському закликає фашистів скласти зброю. Це був дон кало.

Після цих подій віто ще два роки відслужив в армії, отримав кулю і, провалявшись кілька місяців госпіталі, відправився додому на побивку. На вокзалі віто зустрів старий друг джо. Виявилося, що поки віто ловив кулі в європі барбаро непогано піднявся, завів зв’язки в кримінальному світі міста і з дрібного злодюжки перетворився на співучасника мафії.

Дізнавшись, що віто прибув додому лише на короткий час, джо обіцяє другу передчасний дембель і просить його заглянути до нього завтра вранці. Скалетта відправляється додому. Після прогулянки вечірніми провулками маленької італії наш герой нарешті добирається до старенької квартири, де живуть його мати і сестра.

Наступного ранку віто дізнається, що до його сестри домагаються мордовороти місцевого лихваря, якому, як виявляється, сім’я скалетта заборгувала 2000 баксів. Перед смертю батько віто взяв гроші у лихваря і несподівано помер. Борг перейшов його дружині. Віто просить допомоги у джо, і той з готовністю обіцяє допомогти приятелеві і знайти для нього підходящу і добре оплачувану работенку. Через деякий час джо знайомить віто з мафіозі генрі томасіно. Той відразу ж підкидає віто работенку. Віто під покровом ночі проникає федеральне бюро з регулювання цін і краде талони на бензин. Після чого генрі довіряє джо і віто більш серйозну роботу – пограбувати вони ювелірний магазин. Під час пограбування вдалося підставити поліції ірландців, який випадково вирішили грабувати той же магазин в той же самий час. Наступне, і останнє завдання від генрі-розправитися з власником лікеро-горілчаного заводу. Під час операції цей товстун підстрелив генрі, але віто вчасно довіз його до доктора.

Матері віто не дає спокою те, що її син дружить джо, якого марія вважає небезпідставно бандитом. Жінка просить сина відвідати містера папалардо, начальника портового профспілки на якого працював батько віто і попросити у нього чесну роботу. Знехотя протагоніст погоджується. Він приїжджає в доки і зустрічається з федеріко папалардо і його помічникам стівом. Віто розповідає про те, що він син антоніо скалетта і просить підшукати йому якусь законну роботу. Не відриваючись від обіду федеріко відправляє віто тягати ящики, але молодій людині така робота швидко набридає, і він звалює.

Несподівано з’ясовується, що федеріко і стів самі пов’язані з мафією і про джо знають не з чуток. Переконавшись, що віто можна довіряти, федеріко дає йому іншу більш серйозну роботу. Віто доводиться трохи помахати кулаками і витрусити гроші з докерів.

За законом жанру в момент, коли життя починає налагоджуватися, все котиться псу під хвіст. Віто заарештовують за незаконний продаж талонів на бензин, на нього вказав один із заправників. Віто відправляється за грати на 10 років.

Завдяки своїм бійцівським якостям віто вдається зав’язати дружбу з лео галанте, який несподівано виявляється консільєрі однієї з мафіозних сімей емпайр-бей. Лео вважає віто хорошим хлопцем, бере його під своє крило і розповідає про те, як насправді все йде. Лео обіцяє витягнути віто з в’язниці.

23 листопада 2010 року для другої мафії вийшло доповнення, яке називалася джо adventures, і як нескладно здогадатися з назви, розповідало воно про пригоди джо барбаро. Сюжет цього доповнення щільно переплітається з основною історією, тому необачно було б випускати його з уваги.

Після арешту віто джо намагається з’ясувати, хто здав його кращого друга і добирається до якогось річарда, який працює на сім’ю кліменто. Джо дістає щура і розправляється з нею, проте лука гурино сприймають новину про смерть річарда без особливої радості і навіть зривається на джо. На наступний день рано вранці джо дзвонить генрі томасіно і повідомляє, що гуріно наказав своїм ковбоям вбити барбаро. Після заварушки на лікеро-горілчаному заводі і смерті товстуна віто і джо стали непотрібними і небезпечними свідками, від яких клименто і гурино вирішили позбутися. Віто запроторили за ґрати, а іншого свідка вирішили просто прибрати. Генрі рекомендує барбаро негайно забиратися з міста. Джо слідує за його порадою і залишає місто на 5 років.

Зовсім скоро буде опублікована друга частина цієї статті .