Дивіться специфікацію CSS Grid Layout або що написано в шапці специфікації

238

Від автора: перша стаття з серії, і в ній ми розглянемо специфікацію CSS Grid Layout. Почнемо з самого початку, з шапки специфікації. Незважаючи на те, що шапка написана сухим правовим мовою, на початку специфікації міститься корисна інформація для тих, хто зібрався її вивчати. Вона інформує читачів про статус специфікації, з чого можна зробити висновок про стабільність, що дуже важливо. В шапці містяться посилання на чернетки і попередні версії, описаний процес написання коментарів і створення завдань з доопрацюванням в специфікації. Давайте розберемо ключові частини цього початкового розділу.

Де знаходиться специфікація

За посиланням представлена остання версія специфікації CSS Grid Level 1. На момент написання статті вона перебуває в статусі Candidate Recommendation (опублікована 9 лютого 2017). Посилання на попередні версії розташовані під заголовком Previous Versions (попередні версії).

Також можна звернутися до версії work-in-progress (в роботі) будь специфікації. Посилання зазначена в специфікації і веде до редакторського чернеткою (editor’s Draft), куди вносять свої зміни редактори специфікації. У залежності від ступеня готовності специфікації опублікована версія може відрізнятися від редакторського чернетки як невеликими правками, так і великими переписуваннями.

Перед створенням завдань на усунення проблем відкрийте останній редакторський чернетку. Можливо, проблема вже вирішена.

Хто вносить зміни в специфікацію?

У будь-CSS-специфікації є редактори. У специфікації Grid можна подивитися, що редакторами є Tab Atkins з Google, Elika J. Etemad / fantasai – запрошений експерт і Rossen Atanassov з Microsoft.

Невеликі зміни в опубліковану специфікацію вносяться без постійного напряму в робочу групу по CSS (CSS Working Group), проте значні зміни і додавання будуть обговорюватися при особистій зустрічі або в ході щотижневої телефонної конференції. Таким чином, можна висловити безліч думок. Після узгодження всіх думок один з редакторів вносить зміни до специфікації. Крім редакторів в специфікацію також вносять зміни і інші люди. У більшості випадків люди створюють завдання на виправлення проблем, а редактори вносять зміни. Тим не менш, специфікації розташовані на GitHub, можете зробити pull request і додати приклад або пофіксити помилку. Редактори переглянуть pull request, попросять внести зміни або, можливо, зіллють ваші правки зі своїми. У специфікації є розділ підтверджень, в якому описані правки від звичайних користувачів.

Робоча група з CSS повністю відкрита. В архівах www-style можна знайти інформацію по тим чи іншим прийнятим рішенням. В архівах зберігаються розшифровки щотижневих зустрічей і телефонних конференцій робочої групи. Ви можете додати свій коментар до специфікації або завести завдання на доопрацювання на GitHub. Для цього не треба стояти в робочій групі з CSS – активність ззовні вітається.

Реферат (abstract)

Тут ви знайдете короткий опис специфікації CSS. Огляд сітки дуже короткий!

В якому статусі в даний час знаходиться Grid-специфікація?

Розділ Status (статус) документа посилається на велику кількість матеріалів про патенти і в процесі W3C, що, швидше за все, не так цікаво веб-розробнику. У цьому розділі також є інформація про те, де зараз знаходиться документ у процесі W3C.

В даний час специфікація CSS Grid Layout Level 1 знаходиться в статусі Candidate Recommendation. Про цей статус я розповідала в попередньому пості. Потрібно розуміти статус специфікації, щоб знати, чи зміниться те, що ви читаєте, чи ні.

В Grid Level 1 тепер будуть вноситися тільки дрібні правки. Специфікація знаходиться не тільки в статусі CR, але є також спільні реалізації більшої її частини. Реалізації дуже важливі, так як вони показують, що специфікація має сенс і може бути виконана не тільки в одному браузері.

Пункти «at risk»

З-за вимоги спільних реалізацій у специфікації є розділ «at-risk» або «під загрозою». Що може бути видалено із специфікації, щоб ці дві реалізації працювали для всіх функцій. Але це не означає, що функція буде викинута назавжди, і її обговорення припинилося. Якщо порівняти версію від 9 лютого з останнім редакторським чернеткою, то видно, що вкладеної сітки (subgrid), один з ризикованих елементів, були викинуті з специфікації Level 1, проте в очікуванні версії level 2 вони обговорені при особистій зустрічі минулого тижня.

Тепер ви знаєте!

Тепер ви знаєте все про шапку CSS-сп
ецифікацій і деякі ключові моменти. В наступному пості ми розберемо введення в специфікацію.