Angular – необхідний інструмент для професійного веб-розробника

527

Від автора: що найголовніше в професії front-end розробника? На мій погляд, найважливіше – це постійна актуалізація своїх знань та вивчення виникаючих нових технологій, корисних фремворков, актуальних бібліотек і т. д. Веб-майстри, які ігнорують поява нових технологій, ризикують відстати від сучасного веб-розробки і стати незатребуваними на цьому конкурентному ринку.

Тут можна навести приклад з розвитком front-end розробки. Раніше веб-сторінки були дуже простими, версталися з допомогою таблиць. Потім отримала розвиток блокова верстка та впровадження javascript на сторінку, потім почали з’являтися javascript бібліотеці jQuery, mootools і т. д. Потім виникла необхідність в адаптивній верстці. З’явилися HTML5 і CSS3, препроцессоры і постпроцессоры…

Це поділ на етапи звичайно грубе і умовне, можна додати ще етапи, наприклад, поява html, css, javascript-фреймворків таких як bootstrap. Більш детально розписати кожен етап, але я цим прикладом хотів показати те, що веб-розробка постійно розвивається і розвивається дуже активно. І сьогодні очевидно, що, наприклад, верстальники, які не вміють робити адаптивну верстку, верстають, напевно, тільки для себе і не затребувані на ринку веб-розробки.

Angular – необхідний інструмент для професійного веб-розробника

Angular – новий тренд?

Angular — це JavaScript-фреймворк з відкритим вихідним кодом. Створений він компанією Google для створення клієнтських додатків. Насамперед, він націлений на розробку SPA-рішень (Single Page Application), тобто односторінкових додатків. В цьому плані Angular є спадкоємцем іншого фреймворку AngularJS. У той же час Angular це не нова версія AngularJS, а принципової новий фреймворк. Метою фреймворку є розробка браузерних додатків на основі MVC-шаблону, а також спрощення тестування і розробки.

Проект Angular вперше був представлений в 2009 році. За цей час вийшло кілька версій і навколо фреймворку зібралося численне товариство. Успіх фреймворку багато в чому визначив його творець – компанія Google. До релізам Google розробники ставиться з особливим трепетом, особливо якщо мова йде про інструменти для розробників. З Angular вийшло те ж саме.

Нижче представлений графік кількості показів в пошуку Яндекс по фразі «Angular», що свідчить про зростання популярності фреймворка.

Angular – необхідний інструмент для професійного веб-розробника

Можливості Angular

Відразу варто відзначити, що Angular складається з модулів. З набору необхідних модулів і будується наше вихідне додаток. Наше готове додаток, взагалі кажучи, теж є модулем.

У структурі Angular також присутні і компоненти. Компоненти відповідають за зовнішній вигляд і за взаємодію з користувачем. Компоненти — це частина інтерфейсу користувача, що представляють основні «будівельні блоки» додатка Angular. Ідея компонентів полягає в тому, щоб розділити інтерфейси на складові частини.
Angular надає таку функціональність, як двостороннє зв’язування, що дозволяє динамічно змінювати дані в одному місці інтерфейсу при зміні даних моделі в іншому. Так само в Angular присутні шаблони, маршрутизація і так далі. Давайте більш детально розглянемо відмінні можливості Angular.

Створення реактивних додатків. Завдяки Angular з’явилася можливість максимально швидко і просто створювати динамічні реактивні додатки (звичайні веб сайти). Такі додатки працюють без перезавантаження сторінки і при переході на нову сторінку вона з’являється миттєво, на відміну від звичайних сайтів. Плюс будь-яка взаємодія з користувачем відбувається асинхронно у фоновому режимі і так само прискорює взаємодію і збільшує зручність використання сайту.

Директиви є однією з ключових можливостей Angular. Вони дозволяють розробнику описати поведінку окремих елементів і розширити синтаксис HTML. До складу Angular входить лише базовий набір директив. Однак, їх можна розширити своїми власними напрацюваннями. Правильно створені директиви можуть використовуватися і в інших проектах. Деякі розробники навіть практикують викладати свої колекції компонент в публічний доступ.

Відкладене завантаження. Основне завдання Angular Team по оптимізації продуктивності програми була в тому, щоб домогтися автоматичної відкладеного завантаження. Це гарантує нашим додатками тільки те, що необхідно для поточної сторінки. Лінива завантаження також була включена при маршрутизації в додатках.

Швидкий рендеринг. Порівняно з першою версією програми на останній версії Angular працюють в 2,5 рази швидше, а перемальовування в 4,2 рази швидше за рахунок використання технології shadow DOM. Команда Angular вважає, що вона може зробити рендеринг ще більш швидким.

Матеріальний дизайн для додатків на Angular. Angular Material виглядає дійсно добре. Використовувати матеріальний стиль у вашому додатку досить легко. Досить просто вбудовувати компоненти.

Angular – необхідний інструмент для професійного веб-розробника

Прогресивні web-додатки з Angular Mobile Toolkit. Angular Mobile Toolkit дозволить легко створювати веб-додатків, що завантажуються миттєво на будь-якому пристрої, навіть без підключення до Інтернету. Прогресивні веб-додатки дуже цікаві для багатьох веб-розробників. Створення і повторне використання коду для створення мобільного застосування з хорошою продуктивністю, майже рівну нативному мобільному додатком. Angular Mobile Toolkit є ще одним кроком до здійснення цієї мрії.

Шаблонизация на стороні сервера. Команда Angular винесли основний компонент збірки, і тепер ваші програми можна збирати де завгодно, в тому числі і на сервері. Досить легко це зробити за допомогою NodeJS для складання шаблонів на стороні сервера. Завдяки цьому, додатки будуть працювати ще швидше для користувачів. Плюс до цього, наші програми тепер будуть SEO-орієнтованими.

Платформа для розробки бізнес-додатків Firebase. Ви можете побудувати програму в режимі реального часу з Angula, Firebase і AngularFire2 приблизно за 10 хвилин, наприклад чат. Є багато функціональних можливостей, які реалізуються в короткий проміжок часу.

Всіх можливостей і переваг Angular в рамках однієї статті описати складно. Всі їх ви зможете безпосередньо оцінити на реальній практиці.

Приклади програм на Angular

З Angular 4 Google постаралася зробити додатки легше і швидше. Досягнуто це було за рахунок двох поліпшень. Перше полягало в зміні AOT-генерації коду, що дозволило скоротити його розмір приблизно на 60%. Другим же поліпшенням стало виділення анімацій в окремий пакет. Нижче представлені приклади додатків на Angular. Зверніть увагу, що всі вони SPA (Single Page Application), тобто односторінкові програми і працюють блискавично швидко.

https://angular.io/

http://angularexampleapp.com/

https://chatbase.com/welcome

http://md-pro-angular2.creative-tim.com/#/dashboard

https://angular2-instagram.firebaseapp.com/

http://projects.marinpetkov.com/ng2-finance/#/watchlist/AAPL

Заробіток фахівців на Angular

Сьогодні розробники зі знанням і вмінням розробляти програми на Angular цінуються дуже високо. Варто відзначити також і те, що хороших розробників на Angular не так багато. Тобто сьогодні попит на фахівців є, а фахівців не так багато. І в цій ситуації, вивчивши Angular, можна дуже швидко вийти на ринок веб-розробки або влаштуватися на високооплачувану роботу в престижну компанію.

Давайте звернемося до сайту https://hh.ru/ подивимося, яку оплату праці пропонують розробникам, які володіють Angular.

Angular – необхідний інструмент для професійного веб-розробника

Як видно, володіючи фремворком Angular, можна заробляти до 5000$. І навіть сама нижня межа оплати праці починається з 100.000 руб.

Висновок

Angular виріс із звичайного фреймворку в цілу платформу, завдяки якій тепер можна легко розробляти не тільки веб-додатки, але і нативні, не поступаючись в якості. Творцем фреймворку є компанія Google, що дає впевненість у тому, що проект Angular і далі буде продовжувати розвиватися, покращуватись і вдосконалюватись.

Так само в кінці хотілося б зазначити, що, незважаючи на різноманіття і обширну функціональність фреймворку, він досить простий в освоєнні і має не високий поріг входу в порівнянні з багатьма подібними рішеннями.

P. S. чи Використовуєте ви javascript фреймворки у своїй розробці? Напишіть в коментарях, які javascript фреймворки ви використовуєте? Якщо поки не використовуєте, то чому? Чи плануєте почати використовувати javascript фреймворки?