Мінуси панелі завдань windows 11, через які ви можете не захотіти переходити на нову систему

77

Перше, що кидається в очі при знайомстві з windows 11 — це її кардинально перероблений інтерфейс. Система обзавелася мінімалістичним і сучасним меню пуск, зручним і симпатичним центром дій і нової центрованої панеллю завдань, взятої з розроблюваної для пристроїв з двома екранами, але так і не вийшла windows 10х. Як і все нове та оригінальне, з першого погляду панель завдань windows 11 може здатися естетично привабливою і ергономічною.

Але варто придивитися до неї більш уважно, як стають очевидними всі її недоліки.

А недоліків у неї, треба сказати, не так вже й мало.

По-перше, панель завдань в windows 11 не можна закріпити ні з боків, ні біля верхньої межі екрану. Схоже, її навіть не можна відкріпити. По-друге, в windows 11 не можна змінити розміри панелі завдань, не можна змінити і розмір розміщених на ній значків. А як щодо того, щоб створити панель інструментів на основі папки або закріпити файл в програмі його перетягуванням на значок цієї програми на панелі завдань? виявляється, цього теж не можна зробити.

Тоді може бути можна переміщати системні значки трея в область переповнення або запускати другий екземпляр додатків кліком по їх значках з затиснутою shift ? на жаль, і це теж не входить в список функціональних можливостей нової панелі завдань. А ще у неї немає контекстного меню, якщо не брати до уваги за таке єдиний пункт «параметри панелі завдань», що виявляється при кліці по ній правою кнопкою миші. До речі, доступних налаштувань нової панелі завдань в цих самих параметрах кіт наплакав.

Що до її вельми небагатьох плюсів, то найголовнішим з них є привабливий вигляд, в основному завдяки живим анімаційним ефектам. Оригінальності панелі завдань надає також центрування, втім, при закріпленні на ній іконок або запуску додатків центрування збивається, а сама панель розширюється вправо і вліво. До чисто функціональних фішок можна віднести зручний перемикач віртуальних столів і історію пошуку, що відображається при наведенні курсору на кнопку пошуку.

Як бачите, нова панель завдань, так само як і ряд деяких інших інструментів управління windows 11 не настільки вже й досконалі. Швидше навпаки, в чомусь вони збиткові і вже у всякому разі поступаються тим же інструментам управління в windows 10. Чи залишить microsoft панель завдань такою, якою вона є зараз? малоймовірно, аж надто очевидні її недоліки в поточній версії системи. Швидше за все, розробники будуть її доопрацьовувати, поступово віддаляючись від початкової концепції дизайну windows 10х, з якої панель була запозичена.