Mediatek випустила перший sdk для підтримки трасування променів на мобільних пристроях

10

Візуалізація на мобільній графіку готується зробити крок вперед. Компанія mediatek з підтримкою arm і tencent представила перший набір інструментів sdk з підтримкою трасування променів на мобільних пристроях. Незабаром графічні краси, доступні сьогодні переважно на потужних пк, будуть радувати любителів грати на смартфонах і планшетах.

Джерело зображення: nvidia

Вперше про програмну підтримку технології трасування променів (ray tracing) компанія mediatek повідомила в січні цього року стосовно чіпа dimensity 1200 на графічному ядрі arm mali-g77 mc9. З тих пір продані мільйони чіпів сімейства dimensity, як і інших рішень на графічних ядрах arm. У майбутньому підтримка ray tracing обіцяє стати апаратною, але вже сьогодні розробники можуть щільно познайомитися з технологією завдяки першому сумісному sdk mediatek.

Набір інструментів sdk rt mediatek спирається на api vulkan. Можливості технології трасування променів в реальному режимі часу на мобільних soc раніше цього літа були продемонстровані на конференції gdc 2021. Інструменти mediatek при цьому були вбудовані в конвеєри для обробки графіки розробки tencent games. Власне, представлений сьогодні перший пакет sdk rt також використовує конвеєри рендеринга tencent і розширення vulkan.

Завдяки поєднанню програмних і апаратних рішень компаній mediatek, arm і tencent з’являється можливість повніше розкрити потенціал обробки зображень на мобільних графічних процесорах, включаючи, наприклад, рішення по постобработке зображень, таких як шумозаглушення та інші. Нарешті, підтримка технологій rt мобільними пристроями полегшить портування ігор і спростить кроссплатформенную підтримку. Релізи на улюбленій платформі виходитимуть без затримок і швидше.

“нова апаратна обробка зображень в поєднанні з функцією трасування променів забезпечує стрибок в якості зображення при меншому енергоспоживанні, виводячи мобільні ігри на абсолютно новий рівень якості графіки”,-додає mediatek в прес-релізі.