Як встановити Yii2 по кроках

259

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтесь, як встановити Yii2 по кроках. Установка Yii2 досить проста і пропонується в двох варіантах — установка через Композер і установка Yii2 без Композера (з архіву). У даній статті ми розглянемо другий варіант установки Yii2.

Отже, установка Yii2 нам пропонується у двох варіантах: установка через Композер (Composer) — це рекомендований варіант, і установка без Композера, тобто установка фреймворку з архіву. У даній статті ми розглянемо останній варіант і підемо по шляху найменшого спротиву — встановимо Yii2 з архіву. Для цього нам буде потрібно архів з фреймворком.

Для отримання архіву необхідно звернутися на офіційний сайт Yii в розділ downloads — framework.

Як встановити Yii2 по кроках

На сторінці ми знайдемо обидва способи установки. Установка через Composer, як рекомендований варіант, йде першою, тому спускаємося нижче і шукаємо варіант установки Yii2 без Композера.

Як встановити Yii2 по кроках

Тут ми знайдемо два варіанти шаблону Yii2 на вибір: базовий (basic) і просунутий (advanced). На якому з них зупинити свій вибір? Для початківців я б рекомендував обрати саме шаблон basic. В чому між ними різниця? Базовий шаблон реалізує один додаток, а просунутий шаблон включає в себе по суті кілька додатків, зокрема це поділ на frontend і backend.

Отже, завантажити шаблон basic. Далі нам необхідний сервер, і тут є свій вибір між кількома варіантами: установка Yii2 на Open Server або установка Yii2 на хостинг. Оскільки ми знаходимося на етапі вивчення фреймворку, я скористаюся локальним сервером Open Server, який є, мабуть, кращим варіантом локального сервера під керуванням Windows.

На локальному сервері я створю домен, який так і назву — yii2. В архіві з базовим шаблоном фреймворку ви знайдете папку basic, распакуем її вміст в корінь створеного домену на локальному сервері.

Як встановити Yii2 по кроках

Для доступу до сайту нам необхідно звернутися тепер за адресою http://yii2/web/. Зверніть увагу! Для Yii2 необхідна версія PHP не менше 5.4. Якщо ваш сервер використовує версію PHP нижче, тоді обов’язково змініть її, інакше фреймворк працювати не буде.

Як встановити Yii2 по кроках

Зараз ми отримали помилку, виправити яку досить просто. Нам необхідно відкрити файл config/web.php, знайти в ньому рядок ‘cookieValidationKey’ => “, і вписати довільний набір символів, наприклад так:

‘cookieValidationKey’ => ‘uvxfBK9B1S8ovnPJGbcAYyRrRCj56Qh3’,

Тепер можемо оновити сторінку в браузері і побачимо тестовий сайт фреймворку Yii2.

Як встановити Yii2 по кроках

Ось, власне, і все, ми встановили фреймворк Yii2 на Open Server без Композера. У наступній статті ми дізнаємося, як зробити установку фреймворку, використовуючи Композер. На цьому у мене все. Більше про фреймворку Yii ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків.