Drupal captcha

20

Від автора: вітаю Вас друзі. Практично на кожному сайті є як мінімум одна форма для отримання певних даних від користувача — форма авторизації або реєстрації, форму відправки повідомлення адміністратору і т. д., і це цілком нормально, так як сайт повинен не просто відображати деяку інформацію, а взаємодіяти з його відвідувачами. Тобто — це дуже позитивний момент, який рано чи пізно призводить до такого небажаного явища як спам. Тому в даному уроці ми розглянемо, простий, але дуже корисний модуль під назвою Drupal captcha, який дозволить ефективно боротися з вищезгаданим негативним ефектом.

Для початку хотів би відзначити, що в загальному сенсі спам – це масова розсилка листів або повідомлень, що містять різний рекламний контент. Причому дані повідомлення можуть розсилати як реальні люди – спамери, так і спеціальні скрипти, яких дуже часто називають спам-роботами. Звичайно, на перший погляд дуже шкідлива дія – відправка повідомлень різним користувачам, і Ви можете сказати — «Подумаєш, лист прийде, в будь-якому випадку, читати його чи ні, це вже залежить тільки від мене». І з цим можна погодитися, але якщо таких листів буде приходити 10 або 100 штук в день, думаю, це вже Вам не сподобається. Тим більше, що крім відправки повідомлень спам-роботи можуть реєструватися на сайтах і відповідно відправляти повідомлення безпосередньо всередині ресурсу, наприклад, відправляти повідомлення адміністрації або користувачам на форумах, чатах і т. д., тому з даним видом шкідливих дій, звичайно ж, треба боротися і на даний момент придумано безліч різних способів.

Відповідно, сьогодні ми з Вами розглянемо один з найбільш простих способів по впровадженню на сайт, але який водночас є дуже і дуже ефективним.

Можливо, Ви вже здогадалися, що це проста і цілком звична всім каптча, яку зустрічав практично кожен користувач інтернету. Суть її полягає в тому, що перед відправкою форми, користувач повинен заповнити поле каптчі, яке передбачає рішення деякої логічної задачі, або введення спеціального рядка, написаної (намальовано) на динамічно згенерованому зображенні. Таким чином ,по суті підтверджується використання форми реальною людиною, а не скриптом. У базовій комплектації системи управління контентом Drupal, вищевказаний інструмент відсутня, а значить всі створювані форми, абсолютно беззахисні, тому, давайте це виправимо, додавши необхідний функціонал.

Для цього переходимо по посиланню.

Drupal captcha

Модуль Captcha досить цікавий, бо він має дуже непоганим функціоналом багатим налаштуваннями, і в своїй комплектації, по суті, містить дві капчі – графічну та математичну. Але це далеко не межа, так як вказаний список доступних видів Ви можете розширити, встановлюючи додаткові модулі. Тобто, за великим рахунком, зазначений вище модуль – це свого роду інструмент по роботі з різними капчами, які Ви можете за необхідності встановлювати в систему.

Як правило, внизу сторінки посилання для скачування исходников останньої актуальної версії. Правда, для восьмої версії движка, на момент написання цих рядків, була доступна тільки бета-версія. Але що стосується Drupal 7, то вже давно створена повноцінна стабільна версія розширення.

Drupal captcha

Тому, вибираємо необхідну версію і потрібний формат архіву і копіюємо посилання для установки без скачування исходников, як кажуть, «на льоту». Далі переходимо в розділ «Розширити» (для drupal 8).

Drupal captcha

Потім натискаємо на кнопці «Встановити новий модуль».

Drupal captcha

Далі в полі «Встановити з URL-адреси» додаємо скопійоване посилання і натискаємо «Зберегти». Після успішної установки модуля, повертаємося назад в розділ встановлених модулів і в списку знаходимо тільки що встановлений.

Drupal captcha

Відзначаємо галочкою розширення і натискаємо «Зберегти» — таким чином, установка повністю завершена. Далі переходимо в розділ «Конфігурація» для налаштування модуля, де якраз був доданий новий блок.

Drupal captcha

Як було сказано вище, налаштувань в даному модулі дуже багато, але всі вони детально пояснені в коментарях, тому зупинятися на кожній з них ми не будемо в рамках даної статті. Поговоримо лише про деяких з них, а саме — параметр «Тип пере
вірки за замовчуванням», в якому можна вибрати вид необхідної капчі – я вибираю Image.

Drupal captcha

А також, на вкладці «Місця використання Captcha» необхідно вказати, в яких формах сайту буде використовуватися захист від спаму.

Drupal captcha

Як Ви бачите, перераховані всі створені форми сайту і навпроти кожної з них відображається елемент керування «Включити».

Drupal captcha

Який, як Ви зрозуміли, дозволяє додати капчу до цікавій формі. А значить, давайте додамо капчу для форми авторизації на нашому сайті. Для цього клікаєм по посиланню «Включити» навпроти рядка user_login_form.

Drupal captcha

А потім підтверджуємо вибір дії. Після цього переходимо до настроюваної частина, виходимо з облікового запису і заново переходимо до формою авторизації.

Drupal captcha

Зверніть увагу, що під формою тепер відображається простий, але ефективний інструмент боротьби зі спамом. На цьому дана стаття завершена, але якщо Ви бажаєте вивчити систему управління контентом Drupal на більш високому рівні, Вам буде корисний наш преміум курс Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!