Як проектувати і успішно продавати теми

337

Від автора: Можна заробляти на проектуванні тим? Якщо тема добре спроектована, рекламована цільової аудиторії, а з покупцем навіть після покупки підтримується зв’язок, то це може приносити дохід. Але потрібен план. Потрібно зрозуміти, що потрібно клієнтам, а також знати, де вони роблять покупки. Давайте обговоримо три етапи створення теми: продаж, проектування і обслуговування.

Де продавати теми

Більша частина творців тим не доодержує дохід з-за того, що вони шукають ту клієнтську базу, якої немає. Нові тенденції застеляють очі, що впливає на кінцевий дизайн теми. Здивовані, чому продаж йде раніше проектування? Це тому, що спершу потрібно визначити попит, після чого вже постачати те, що шукають люди.

Не намагайтеся створити «найкрасивішу тему всіх часів» і завантажити її на найбільший магазин. Великі магазини тим в основному просувають ТОП-5% продавців. Якщо ви не входите в це коло, то шанс, що вашу тему помітять серед 95% продавців, дуже малий. Ви будете голку в копиці сіна.

Знаходимо попит

Всі хочуть розправити широко крила, але маркетингу потрібно час. Безліч творців тим витрачають багато часу на вибір в якості цільової аудиторії «всіх» (тобто вони завантажують свої теми у найбільші і перенасичені магазини).

Почніть з магазинів типу CMS WordPress. Теми на чистому HTML/CSS це, звичайно, добре, але вони погано інтегруються з CMS. Потрібно багато додаткових зусиль (а клієнти не люблять щось робити самі!), щоб HTML заробив з темою в CMS. Тому не робіть теми на чистому HTML.

Під управлінням WP знаходиться 25% інтернету. Базу клієнтів ми точно знайшли, але знайшли ми попит? WP тим незліченна безліч, багато конкурентів. Чому б не зосередитися на чомусь меншому?

Якщо ви проектуєте теми під інтернет-магазини, то можете продавати їх на Shopify. Теми блогів можна продавати прямо на Ghost. Більше там покупців? Немає, але і конкуренція менше. Чим більше магазин, тим складніше обійти конкурента.

Більшість покупців тим першим ділом відвідують магазин своєї CMS, так як там всі теми, створені під їх систему управління контентом. Ось тут наш попит.

У більшості магазинів є пошукові фільтри (WP є). Знайдіть категорії, де не вистачає якісних тем. Також можна за допомогою спільнот з’ясувати, які типи часом зараз користуються високим попитом.

Як проектувати і успішно продавати теми

Проектування і тим кодинг

Я не буду вам розповідати, що у вас просто зобов’язані бути чисті макети з документованою кодом (для тих з кодом), а також шари з нормальними іменами (для UI наборів). Замість цього, давайте зосередимося на загальному підході до проектування корисних тем.

Гнучкість

Гнучкість – ключ до створення виключних тем. Користувачі розуміють, коли тема вже є у когось. Ще вони розуміють, що ваша тема не підходить на 100%. Вони, як мінімум, її трохи підправлять. Якщо вашу тему складно редагувати, шансів на успіх мало. Ще перед покупкою теми користувачі хочуть знати, що її легко правити. Тому вкрай важливо написати хороший опис до теми і додати документацію, щоб клієнт міг в неї заглянути, коли зіткнеться з труднощами.

Макети або UI-набори

Ці терміни в основному застосовуються до ресурсів з продажу дизайнів, але їх можна застосувати і до тем з кодом. Ці терміни показують, наскільки далеко вам потрібно зайти, щоб продемонструвати тему в дії. Якщо коротко, то UI-набір складається з окремих елементів, складових дизайн (чекбокси, випадаючі списки тощо), а макет являє собою готовий приклад розкладки (іноді з додатковими варіантами).

Скільки варіантів потрібно зробити? Чи потрібно просто створити UI-набір, щоб користувач створив свою унікальну тему? У покупців різні знання, тому краще забезпечити всього потроху: сегментований UI-набір, за допомогою якого можна створити свої макети, або повністю готові приклади, де можна буде змінити лише одну або дві речі.

Порада: якщо ви самі пишете код тим, а чи не пропонуєте тільки файл дизайну, спробуйте що-то типу Bootstrap. Документація та стилі класів вже прописані, залишається на основі Bootstrap створити свою тему.

Ведення документації і підтримка клієнтів

Ви створили тему, завантажили її в магазин (або декілька), і навіть пішли якісь продажу. Робота закінчена, чи ні? Підтримка теми і клієнтів також важлива, як і проектування.

При виборі теми клієнти майже завжди читають відгуки покупців.

Як проектувати і успішно продавати теми

Документація і FAQ

З самого початку і по мірі розповсюдження теми створіть і підтримуйте документацію (або, як мінімум, короткий FAQ), щоб основна маса користувачів могла відразу до неї звернутися і не чекала, поки ви їм відповісте.

Підтримка клієнтів

Відповіді на питання по темі і підтримка – найкращий спосіб перевести клієнтів з розряду зацікавлених у реальних покупців, а також отримати відгуки. Все це виллється в збільшення продажів. Слухайте покупців, це допоможе зрозуміти, що їм потрібно (попит), а це вже сформує саму тему.

Висновок

Проектувати, кодити і продавати теми дуже весело, але важливо пам’ятати, що не можна створювати візуальну майданчик для себе. Дизайн повинен вирішувати проблеми, тому слухайте своїх клієнтів. Хочете спробувати новий популярний тренд, прибережіть його до вихідних! Але що найголовніше, отримуйте задоволення.