5 плагінів для WordPress бекапа і міграції

266

Від автора: зараз зробити бекап сайту не так складно, як раніше. План по резервному копіюванню повинен бути на кожному сайті, немає ніяких причин не мати його. Сучасні інструменти досить прості, особливо в WP. Великий сайт або маленький, багато відвідувачів або мало, на будь-якому сайті є дані, які не захочеться відновлювати, якщо раптом він буде загублений або пошкоджений. Без зайвих слів, ось п’ять кращих WP-інструментів для бекапа і міграції.

В WP є безліч плагінів і сервісів по резервному копіюванню. З бекап інструментами в WP часто йдуть і інструменти для міграції. Найчастіше для вирішення цих завдань можна використовувати одні і ті ж інструменти. У деяких випадках міграція схожа на бекап сайту з подальшим його відновленням (але в іншому місці).

All in One WP Migration

All in One WP Migration – відмінний інструмент для міграції WP-сайтів. Я сам користуюся саме цим плагіном, тому що він працює, як годинник. Як правило, я використовую інструменти міграції при першому перенесення сайту з середовища розробки в продакшн або з особистої середовища розробки в публічну. Я не дивлюся на те, вимагає довгострокове рішення більш складних процедур розгортання.

All in One WP Migration ідеально працює з WP-сайтами різного роду – хостинг платформи, плагіни, теми, не має значення. Завантаження на нові платформи здійснюється частинами, щоб обійти обмеження по завантаженню на деяких серверах.

Процес дуже простий. Після установки і активації плагіна необхідно вибрати All-inOne WP Migration в сайдбарі і натиснути «Export». Далі необхідно вибрати «Export to» — експортувати в файл (завантажити файл) або експортувати за допомогою одного з наступних підключаються сервісів:

FTP

Dropbox

Google Drive

Amazon S3

OneDrive

Box

Також можна задати поля для пошуку і заміни. Особливо корисно при перенесенні сайту з одного домену на інший (перенесення WP-сайту з dev.example.com на www.example.com). Це дозволяє плагіну замінити старий текст на новий при експорті та підготовки даних для безшовного імпорту на нове обладнання.

Процес імпорту схожий на експорт. Встановіть WP на новому обладнанні, додайте і активуйте цей плагін і натисніть кнопку імпорт. Слідуючи підказкам, імпортуйте дані зі старого обладнання. У мить ока ви будете дивитися на дзеркальну копію вашого сайту!

UpdraftPlus

UpdraftPlus WordPress Backup – легке рішення по бэкапу WP-сайтів. З допомогою UpdraftPlus можна вручну робити резервні копії або задати розклад для автоматичного бекапа. Крім бекапа на хостинг сайту плагін може створювати резервні копії на таких сервісах:

Amazon S3

Dropbox

Google Drive

Rackspace

FTP + SFTP

… і т. д.

У платній версії UpdraftPlus вибору ще більше. UpdraftPlus – одне з найбільш популярних і використовуваних рішень для бекапа WP-сайтів, і сперечатися з цим важко.

Підтримується бекап файлів сайту, плагінів, тим і бази даних WP, як за різними розкладами, так і все відразу. Крім того, UpdraftPlus можна використовувати для міграції. Хоча якщо потрібно виконати міграцію, більш спеціалізовані інструменти зроблять це простіше і більш гладко.

Для відновлення з бекапа необхідно лише встановити плагін та імпортувати дані. Завжди потрібно тестувати резервне копіювання, тому періодично потрібно розгортати тестовий сайт WP і імпортувати дані, щоб переконатися, що все працює. З Updraft Plus все повинно працювати!

Duplicator

Duplicator рекламує себе як інструмент міграції та резервного копіювання. Duplicator зберігає WP-сайт в один zip-файл (в тому числі плагіни, теми і базу даних). У безкоштовної версії це можна зробити вручну.

При міграції або відновлення з бекапа Duplicator відрізняється від інших плагінів. Йому не потрібна існуюча WP-установка. Замість цього ви завантажуєте бекап файли на сервер, запускаєте файл установки, після чого створюються файли сайту.

Ще одна цікава функція Duplicator полягає в тому, що пакети плагіна можна використовувати в якості заздалегідь налаштованих сайтів. Якщо ви часто створюєте нові WP-сайти для клієнтів і починаєте з одного і того ж набору плагінів, налаштувань і тим, то можна встановити версію для розробника без певної інформації і зберегти бекап пакет.

У новому проекті ви просто запускаєте установку шаблону, міняєте пару налаштувань, таких як URL, і все. У наступному проекті ви можете повторити цей процес, економлячи масу часу.

VaultPress

VaultPress – унікальний WP-плагін для бекапа. Унікальний він з двох причин. Перша – він створений Automattic (тобто автоматизація, каламбур!). Якщо хтось і знає про WP-плагіни і підтримку, так це компанія, яка запустила сайт WordPress.com!

Другий цікавий факт про VaultPress полягає в тому, що він тепер поставляється у вигляді ще однієї чудової функції Jetpack, який використовується вже на багатьох WP-сайтах.

Ціни можна дізнатися на відповідній сторінці на VaultPress/Jetpack. Вам потрібно відразу дивитися на $39 у рік і вище. Не так вже й погано за набір пропонованих функцій в VaultPress, але якщо підключити весь Jetpack, буде занадто дорого.

VaultPress робить бекап всього. Файли, сторінки, пости, коментарі, база даних, плагін пакує все. Враховуючи описані вище переваги, якщо ви готові заплатити невелику плату за сервіс, то VaultPress – хороший вибір.

WP Migrate DB

WP Migrate DB – останній, але не менш важливий плагін на сьогодні. Недолік цього плагіна (сила) в низкоструктурированном підході до резервному копіюванню. Інструмент докладно пояснює, що він робить – скидання баз даних в SQL-файли.

Сервіс призначений тільки для бекапа баз даних – пости, сторінки, налаштування та іншої незамінний контент. Той матеріал, який можна швидко перезавантажити, але який буде втрачено, якщо щось піде не так.

Плагін дозволяє вибрати таблицю для міграції, а також виключити таблицю з вибірки. Є можливість фільтрації типів постів, які необхідно зберегти. Плагін працює з дуже великими базами даних, це надійна платформа для бекапа баз даних в WP.

Також є версія про з ще більшим функціоналом і рівнем підтримки, що вже варто уваги для деяких користувачів.

Висновок

Це лише п’ять плагінів для бекапа і міграції WP-сайтів з безлічі. Це не найкращі інструменти, проте вони добре оцінені співтовариством. Деякі з них я особисто використав. Для розробників WP це хороша відправна точка, але не можна також забувати найважливіші принципи резервного копіювання: робіть копії часто, зберігайте їх в інші місця і налаштуйте розклад!

Інструменти міграції дійсно зводяться до ваших вподобань. Факт залишається фактом: основна мета – простота і відсутність помилок. Системі міграції необхідно довіряти так само, як і інструментів бекапа!

Головне робити резервні копії, а сервіс буде залежати від конкретної ситуації. На практиці, деякі хостинги самі дбають про міграції та бекапі. Наприклад, SiteGround пропонує щоденний бекап. Хостинг забезпечує постійний, надійний захист, а також робить віддалені резервні копії, що дає клієнтам спокій. У такому разі бекап плагін буде лише вишенькою на торті!