10 функцій, на які потрібно дивитися при виборі преміум теми для WordPress

325

Від автора: WordPress – найуспішніша система управління контентом. Під її керівництвом працює 28% всіх сайтів. 59% сайтів, що працюють на CMS, вибирають WP. Ця CMS з відкритим вихідним кодом і безкоштовна. Так навіщо купувати теми для WP?

В мережі повно тем для WP. Деякі платні, але більша частина безкоштовні. Багато відмінних тим, багато жахливих. Купівля преміум теми дає певний рівень впевненості та гарантію якості, що забезпечує WP чудовий, повністю настроюється досвід, орієнтований на клієнта.

На що потрібно дивитися, перш ніж тиснути на «купити»?…

1. Хороший набір функцій

Чи має обрана вами тема весь набір функцій, які потрібні вам зараз і в майбутньому? Зараз, може бути, вам потрібна тільки галерея, але в майбутньому ваш клієнт або бос може зажадати повноцінну кошик для магазину. Можете додати портфоліо або таблицю з цінами? Є можливість перемикатися між дизайнами на одній сторінці або по всьому сайту?

Artbees Jupiter пропонує понад 140 шаблонів у всіх сферах.

2. Без чого можна обійтися?

В деякі теми запаковують всі віджети, які автор зміг знайти. Якщо віджети хороші і залишаються неактивними, поки не будуть потрібні, в цьому є плюс. Що вам точно не потрібно – 57 безкоштовних фрагментів, які в 2006 були знайдені на сайті dhtmlgoodies.com. Всі вони використовують різні бібліотеки і з’являються на всіх сторінках, навіть якщо ви їх не використовуєте. Такі віджети погіршать користувальницький досвід і знизять…

3. Надійна продуктивність

До кінця 2016 середня вага сторінки майже досяг 2.5 Мб. І WP несе частину відповідальності за таке марнотратство! Дуже багато тем з «забруднювачами» пропускного каналу. Це неоптимізовані зображення і даремні віджети, які сповільнюють ваш сайт і дорого обходящиеся на мобільному з’єднанні. Адаптивний дизайн це не завжди адаптивний досвід.

Проінспектуйте вага обраної вами теми за допомогою панелі розробника або сервісів типу pingdom і imgIX page weight, щоб перевірити, що тема не пожирає ваш трафік.

4. Функціональність клієнта

Дизайнери і клієнти люблять WYSIWYG-редактори, drag-and-drop, колірні піпетки, живий перегляд та інші прекрасні функції, які абстрагируют процес створення веб-сторінок в HTML, CSS і JS. Преміум теми часто пропонують такі можливості, які розтягують WP до нових user-friendly лімітів. Artbees Jupiter орієнтована на дизайн, тому дизайнери можуть її налаштовувати і не лізти в код.

Але чи залишиться тема…

5. Developer-Friendly

Правки в коді теми можуть знадобитися в будь-якому випадку, якщо потрібно поправити щось, що недоступно через інтерфейс. Преміум тема повинна бути добре задокументовано, щоб можна було легко вносити правки і не копатися в тисячах рядків некомментированного, стисненого HTML, CSS, JS і PHP коду! В ідеалі, розробники теми повинні пропонувати певний рівень…

6. Сервіс і підтримка

Одне діло – випустити код без гарантій. Інше – забезпечити підтримку 24/7 всім, кому потрібна допомога. (у тому числі тим, хто очікує постійних уроків по веб-розробці та по роботі з системою)

В преміум темах з більшою ймовірністю буде підтримка, коли ви зіткнетеся з проблемами розробки і використання. Ідеальний варіант – email і телефон. Також можна отримати пораду з форуму по темі, якщо вона досить популярна, і її використовує досить багато людей.

Розробники теми швидше вирішать ваші проблеми, вони не хочуть, щоб команда підтримки була завалена звітами про баги. Тому ваша преміум тема буде постійно отримувати…

7. Постійні оновлення та фікси

Безкоштовні або дешеві теми можуть не оновлюватися. Розробники переключаться на те, що приносить гроші. Пофиксят чи коли-небудь баги? Чи буде тема оновлюватися з розвитком браузерів? Чи буде вона працювати в майбутніх релізах WP?

У творців тим є комерційна причина постійно оновлювати код і фиксить проблеми по мірі їх появи. Це призведе до…

8. Гарантована сумісність

Оновлення WP рідко ламають сайт, але теми і плагіни вимагають обслуговування час від часу. Подивіться дату останніх змін в коді, так ви переконаєтеся, що тема оновлена і сумісна з останніми кодом WP і браузерами. Так у вас буде менше причин думати про…

9. Безпека та конфіденційність

В WP темах і плагінах зберігається виконуваний PHP-код, який додав автор. Чи впевнені ви, що код був перевірений на достатній кількості установок? Чи впевнені ви, що код безпечний? Чи впевнені ви, що випадково злили в мережу свої дані для авторизації або особисті повідомлення?

Преміум тема завжди надійніше, ніж ZIP-файл, який ви знайшли в мережі. Мало хто думає про безпеку, поки не стане занадто пізно. Мінус популярності WP – платформа привертає хакерів, спамерів і шахраїв. Не віддавайте домен і хостинг в руки шахраям, завантажуючи підозрілу тему!

10. Ціна

Безумовно, ціна на тему важлива, але не забувайте про свої витрати. Преміум тема може виявитися дешевше «безкоштовної», якщо не потребує додаткової розробки, є постійні фікси, а оновлення легко застосовуються.

Чекайте, що за якість доводиться платити. Створення надійної теми WP вимагає значного часу, і розробники повинні бути винагороджені за ці зусилля, подальші оновлення і підтримку. Преміум тема повинна гарантувати стабільну роботу вашого сайту зараз і в майбутньому. У довгостроковій перспективі це може виявитися дешевше.