Laravel — файли конфігурації

281

Від автора: папка config, як випливає з назви, містить в Laravel файли конфігурації вашого додатка. В ній ви найдете різні файли, необхідні для налаштування бази даних, сесій, електронних листів, додатків, служб і т. д.

Базова конфігурація

Після установки Laravel перше, що нам потрібно зробити, це встановити для папок storage і bootstrap / cache права доступу на запис.

Створіть ключ програми для захисту сесії та інших зашифрованих даних. Якщо кореневий каталог не містить файл .env, перейменуйте файл .env.example в .env і виконайте наступну команду в папці, в якій у вас встановлений Laravel. Згенерований ключ можна побачити у файлі .env.

Laravel — файли конфігурації

Ви також можете налаштувати локаль, часовий пояс і т. д. додатки у файлі config / app.php.

Конфігурація середовища

Laravel надає можливість запуску вашої програми в різних середовищах, таких як тестування, виробництво і т. д. Ви можете налаштувати середовище свого додатки у файлі .env кореневого каталогу програми. Якщо ви встановили Laravel з допомогою композитора, цей файл буде створений автоматично.

У разі, якщо Ви не встановили Laravel без композитора, ви можете перейменувати файл .env.example в файл.env. Приклад файлу Laravel.env наведено нижче.

Laravel — файли конфігурації

Зверніть увагу на код, підкреслений сірим кольором. Він вказує на те, що була встановлена змінна середовища Local. Надалі її можна змінити на production або testing в залежності від ваших потреб.

Налаштування бази даних

База даних програми може бути налаштована у файлі config / database.php. Ви можете встановити параметри конфігурації, які будуть використовуватися різними базами даних, ви також можете використовувати налаштування за замовчуванням.

Laravel — файли конфігурації

Неймінг додатки

Каталог програми за замовчуванням належить простору імен App. Щоб перейменувати його, ви можете виконати наступну команду і перейменувати простір імен.

php artisan app:name

Замініть на нове ім’я вашого додатку, який ви хочете надати.

Режим обслуговування

Нам регулярно доводиться вносити зміни на сайті. Для цього його потрібно переводити в режим обслуговування. Laravel дозволяє виконати це завдання набагато простіше. Існують дві команди майстрів, які використовуються для запуску і зупинки режиму обслуговування.

Запуск режиму обслуговування

Щоб запустити режим обслуговування, просто виконайте наступну команду.

php artisan down

Після її виконання ви отримаєте наступний результат:

Laravel — файли конфігурації

Дана команда активує режим обслуговування та всі запити на сервер буде перенаправлено на сторінку обслуговування, як показано на скріншоті нижче.

Laravel — файли конфігурації

Зупинка режиму обслуговування

Після внесення всіх змін на сайті, виконайте наступну команду.

php artisan up

Після виконання цієї команди ви отримаєте наступний результат:

Laravel — файли конфігурації