Розробникам додатків для ios доведеться додати можливість видалення аккаунта

12

Розробники тих додатків для ios, в яких можна створити обліковий запис, повинні будуть додати функцію повного видалення аккаунта користувача. Це пов’язано з тим, що apple оновила правила app store, а саме пункт 5.1.1 “збір і зберігання даних”. Згідно з недавньою заявою компанії з купертіно, всі розробники додатків для ios зобов’язані додати відповідний функціонал до 31 січня 2022 року.

У червні цього року на конференції wwdc представники apple вже висловлювали прагнення компанії дати своїм користувачам більший контроль над своїми особистими даними. Згідно з новими вимогами apple, розробникам знадобиться додати в свої додатки кнопку для “ініціювання видалення облікового запису”, однак для повного видалення особистих даних додатки зможуть перенаправляти користувача на офіційний сайт розробника або навіть в чат техпідтримки.

Таким чином, зараз складно сказати, наскільки корисним виявиться це нововведення. Адже розробники додатків все одно зможуть зробити процес видалення акаунтів досить складним і / або тривалим.

Також з метою захисту інтересів користувачів apple починає додавати кнопку “повідомити про проблему” в додатки app store на ios 15, ipados 15 і macos monterey. Таким чином користувачі зможуть відправити в apple скаргу на будь-який додаток, з яким у них виникнуть проблеми. В даний час ця функція доступна власникам відповідних пристроїв з сша, канади, австралії та нової зеландії. Пізніше компанія планує активувати цю функцію і в інших регіонах.