В ios 15 є функція, яка допомагає розслабитися. Як її включити?

17

На конференції wwdc компанія apple представила функцію «фонові звуки», яка допомагає розслабитися. Але, як виявилося, знайти її непросто: вона захована в надрах налаштувань ios.

Що за фонові звуки?

Це, за словами представників купертіно, запис збалансованих шумів, які відтворюються у фоновому режимі і заглушають небажані зовнішні звуки. Так користувачеві простіше зосередитися, заспокоїтися або розслабитися. З корисністю білого шуму для концентрації і творчої діяльності погоджуються і вчені.

На вибір доступні шість пресетів: збалансований, темний і світлий шуми, а також звуки океану, дощу або струмка.

Як їх включити?

Медитативна функція захована в налаштуваннях спеціальних можливостей. Вона працює на ios 15 і ipados 15, які зараз проходять відкрите тестування.

Для активації потрібно відкрити розділ «універсальний доступ» в параметрах операційної системи смартфона або планшета, перейти в пункт «аудіо/відео», а вже там знайти меню «фонові звуки».

Користувач побачить тумблер для включення звуків, інструмент для вибору типу шуму, а також дві шкали регулювання гучності. Друга стане в нагоді, щоб слухати розслаблюючі звуки одночасно з музикою, причому їх гучність можна міняти окремо. Втім, з цим завданням впораються і фізичні кнопки на корпусі. Деякі доступні треки доведеться спершу завантажити на пристрій з мережі.

Найшвидший спосіб включити «фонові звуки» — скористатися «пунктом управління». Туди варто винести плитку»слух”. Після натискання на неї інструмент для активації шумів виявиться в нижній частині екрана.

Які є аналоги?

В app store вистачає додатків від сторонніх розробників зі схожою функціональністю. Наприклад, dark noise пропонує версію для mac і більш велику бібліотеку звуків. Сервіс brain.fm доступний у вигляді веб-версії, а утиліта fan of sleep цікава єдиною фішкою — включає шум вентилятора для тих, хто звик засипати під роботу цього приладу.