Yii2 налаштування

403

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з фреймворком Yii2. У цій статті ми поговоримо про таку тему, як Yii2 налаштування. Тут ми розглянемо різні налаштування фреймворку: файл htaccess, налаштування Apache і Nginx, конфігурація пошти і т. д.

У процесі роботи з фреймворком Yii вам часто доводиться працювати з різними налаштуваннями фреймворка. Тому в даній статті ми розглянемо деякі з них. Почнемо з ряду параметрів, з якими вам доведеться зіткнутися відразу після установки фреймворка.

Як ви пам’ятаєте, публічної папкою фреймворку є папка web. Саме в неї потрібно перенаправити всі запити. Як це зробити? По-перше, можна скористатися можливостями файл htaccess. Для цього нам потрібно створити пару таких файлів. Перший файл ми помістимо в корінь Yii, а другий — в папку web. Далі нам необхідно буде додати наступні рядки коду в перший файл htaccess:

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.+)?$ /web/$1

Ця настройка htaccess включить модуль Apache mod_rewrite і відправить всі запити в папку web. Ну а в файл htaccess з папки web ми напишемо наступні рядки:

RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . index.php

Ця настройка всі запити, які не йдуть до реально існуючих файлів і папок, перенаправить на фронт-контролер фреймворку — файл index.php. Після цього налаштування htaccess при зверненні до кореня сайту ми повинні потрапити на головну сторінку. Нагадаю, за замовчуванням, нам потрібно звертатися до папки web.

При налаштуванні Yii, особливо на реальному сервері, можливо не завжди вийде використовувати файл htaccess. У цьому випадку можна звернутися до налаштування сервера. Суть такої налаштування зводиться до того, щоб змінити кореневу директорію сервера і зробити так, щоб кореневої стала директорія web.

В документації на офіційному сайті можна знайти необхідні рядки коду для налаштування Apache і Nginx. Скористайтеся ними, щоб зробити необхідну конфігурацію. Якщо ви не маєте доступу до налаштувань сервера, тоді можна звернутися в підтримку вашого хостингу, як правило, саппорт допомагає з такими питаннями.

Це далеко не всі налаштування, з якими вам доведеться зіткнутися в процес роботи з фреймворком. Але це перші з них, які вам будуть потрібні вже на першому етапі роботи, фактично відразу після установки. На цьому сьогодні все. Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків. Також створення найпростішого блогу на Yii2 можна подивитися в цьому циклі уроків.