Правила обробки даних користувачів магазинів в Мережі від Роскомнагляду

212

Від автора: у відповідь на численні запитання російських громадян Роскомнадзор опублікував правила того, як дані користувачів повинні оброблятися інтернет-магазинами.

Роскомнагляд, відповідаючи на запити росіян, розповів, як комерційні ресурси повинні обробляти їх дані. Звід правил опублікований на офіційному ресурсі відомства. Вони являють собою інструкцію, дотримуватися якого зобов’язані всі інтернет-магазини Рунета.

Згідно з документом, обробка особистої інформації користувача може здійснюватися ресурсом лише після отримання його згоди. Це можна зробити за допомогою веб-форми, в якій для цього реалізований спеціальний чекбокс.

Якщо інтернет-магазин збирається аналізувати дані, які підпадають під особливі категорії (наприклад, біометричні), то згоду на їх обробку повинно бути оформлено у письмовій формі.

Крім цього комерційні майданчики зобов’язані розмістити на своїх сайтах електронний документ з описом правил, на основі яких відбувається аналіз користувальницьких даних. При цьому вся інформація повинна зберігатися на території Росії.