Європа вирішила зберегти аес і атомну енергетику — її вважатимуть «зеленою»

17

Час розставив все по місцях. Ігри в “зелену” енергетику закінчилися для великобританії найсильнішою за багато років енергетичною кризою і влада європи вирішила надовго повернути легітимність атомній енергетиці. Європейські аес залишаться в строю до 2050 року і, не виключено, що парк атомних електростанцій в єс буде примножений.

Розташування аес в європі

Як повідомляє тасс з посиланням на інтерв’ю єврокомісара з питань внутрішнього ринку тьєррі бретон в ефірі радіо rtl, єврочиновник безапеляційно заявив про необхідність утримати аес в строю до 2050 року. “однозначно, потрібно зберігати атомну енергетику. Ті, хто думають, що можна зробити зелений безвуглецевий перехід без ядерної енергетики, помиляються”, – сказав бретон.

Рік тому такі заяви прозвучати не могли. Пандемія коронавірусу не давала економіці розвернутися і потреби в енергетиці знизилися. Повернення економіки до зростання поряд із закриттям вугільних електростанцій і події останніх двох місяців в газовому секторі показали, що на вде далеко не заїдеш.

Останні шість тижнів вітряні електростанції в європі і особливо у великобританії через відсутність вітрів потрібної сили значно знизили вироблення електроенергії. У великобританії це (в тому числі), призвело до найсильнішої енергетичної кризи. Єс не хоче у себе аналогічного розвитку подій і схиляється в бік присвоєння атомної енергії статусу «зеленої».

Майбутнє європейської енергетики єврокомісар бачить у суміші вітряної, атомної, сонячної та водневої виробки. Сьогодні аес генерують до 25% електрики в європейському союзі. До 2050 року частка вкладу аес може знизитися до 16 %, але повністю вона не піде ще дуже довго. Чиновник не відповів на питання, чи будуть побудовані нові потужності для атомної електрогенерації, але судячи з дій тих же британців, цього слід очікувати. Нарешті, про це голосно заявили поляки, які вирішили зробити ставку на малі модульні реактори. Європейським аес-бути. Питання можна вважати вирішеним.