Оголошені лауреати нобелівської премії 2021 з медицини

11

Цього тижня стартував нобелівський тиждень. Традиційно в числі перших були оголошені результати в галузі медицини. Нагороду присудили за відкриття рецепторів температури і дотику.

Цього разу отримати головну наукову премію удалосьамериканським вченим девіду джуліусу і ардему патапутяну. Журі високо оцінило іхвклад у відкриття рецепторів температури і дотику. Повідомляється, що вони змогли прояснитьмеханізм ініціації нервових імпульсів, що дозволяє сприймати температуру і тиск. Девід джуліус використовував капсаїцин, гостре соедіненіеіз перцю чилі, що викликає відчуття печіння, що і призвело до виявлення нервових закінчень, що реагують на тепло. Ардем патапутян задіяв чутливі кдавленію клітини, щоб зафіксувати новий клас датчиків, що реагують на механічні подразники на шкірі і внутрішніх органах.

Девід джуліус народився в 1955 році в нью-йорку. В даний час він працює в каліфорнійському університеті сан-франциско. Ардем патапутян народився в 1967 році в ліванській столиці бейруті. Тільки в 1996-му він переїхав до лос-анджелеса.в даний час ардем працює в американському некомерційному медичному центрі scripps research в ла-хойя в каліфорнії.

” лауреати відкрили найважливіші відсутні ланки в нашемпоніманіі складної взаємодії між органами почуттів і навколишнім середовищем», —сказано в прес-релізі на сайті нобелівської премії.