Як видалити дублікати libreoffice calc

28

Табличний процесор libreoffice calc дозволяє в автоматизованому режимі видаляти рядки таблиці з повторюваними значеннями в осередках. Функція видалення дублікатів в цій програмі реалізована не найочевиднішим чином, але розібратися з нею досить просто.

У цій статті ми розглянемо як видалити дублікати рядків у libreoffice calc. Далі наводиться докладна покрокова інструкція з поясненнями.

Як видалити дублікати рядків у libreoffice calc

В електронних таблицях libreoffice calc видалення дублікатів здійснюється за допомогою фільтрів. При цьому рядки з повторюваними значеннями видаляються цілком, тому даний спосіб не підходить для вибіркового видалення повторюваних осередків з окремого стовпця в таблиці з декількома стовпцями.

Крок 1. Виділити діапазон

Спочатку необхідно позначити область, в якій будуть видалені дублікати. Для видалення повторів з усього стовпця треба виділити його повністю:

Результат видалення дублікатів буде таким:

Можна виділити групу сусідніх осередків в одному стовпці:

Результат видалення повторів буде таким:

Крок 2. Вибрати фільтр

Фільтри в табличному редакторі libreoffice calc знаходяться в головному верхньому меню програми в пункті дані . Для видалення дублікатів рядків там необхідно вибрати дані ще фільтри стандартний фільтр :

Крок 3. Налаштувати фільтр

Вибраний стандартний фільтр необхідно налаштувати. Спочатку треба у вікні настройки фільтра клацнути лівою кнопкою миші на маленький трикутний значок списку, що випадає в правому верхньому куті під словом значення .

У що з’явився вкладеному списку треба лівою кнопкою миші вибрати саме верхнє значення не порожньо .

Потім треба клацнути лівою кнопкою миші на слово параметри в лівому нижньому кутку вікна налаштування фільтра.

Після цього в з’явилися додаткових налаштуваннях треба поставити галочку в чекбоксі без повторень .

На цьому настройка фільтра закінчена.

Крок 4. Видалити дублікати

Тепер треба клацнути лівою кнопкою миші на кнопку ок в правому нижньому кутку вікна налаштування фільтра.

Після цього натискання всі рядки з дублюються осередками в попередньо обраному діапазоні (цілому стовпці або його виділеної частини) будуть видалені повністю.

Якщо через неправильні дії при використанні фільтра щось було видалено помилково, дію фільтра можна скасувати стандартним методом-натисканням клавіш ctrl-z або через меню скасування.

Висновки

Тепер ви знаєте як видалити дублікати libreoffice calc. Видалення дублікатів рядків працює успішно, але зроблено не дуже зручним способом. Залишається сподіватися, що в наступних нових версіях програми ця функція буде доопрацьована краще.