Snapdragon 8 gen 1 проти dimensity 9000: хто буде найкращим у 2022-му?

46

Нещодавно qualcomm і mediatek представили чіпи наступного покоління — snapdragon 8 gen 1 і dimensity 9000. Обидва виробники зробили крок вперед, оснастивши новинки передовими технологіями і фішками. Який процесор буде найкращим у 2022 році?

Cpu і пам’ять

Почнемо з основних параметрів. В обох чіпсетах використовується 4-нанометровий техпроцес. При цьому qualcomm виробляє свою продукцію на потужностях tsmc, а mediatek — на заводах samsung. Обидві soc створені на новітній архітектурі armv9, що забезпечує поліпшену продуктивність, енергоефективність і безпеку. У цьому відношенні snapdragon 8 gen 1 і dimensity 9000 ідентичні.

Рішення qualcomm має 8-ядерний цп на чолі з потужним ядром cortex-x2, максимальна частота якого – 3,0 ггц. Його доповнюють три середніх ядра cortex-a710 (2,5 ггц) і чотири енергоефективних cortex-a510 (1,79 ггц). За словами вендора, snapdragon 8 gen 1 на 20% швидше попередника, при цьому споживає на 30% менше енергії.

Dimensity 9000, в свою чергу, теж використовує cortex-x2, але злегка розігнану версію — до 3,05 ггц. Середній набір ядер cortex-a710 теж пропонує підвищені частоти: 2,85 ггц проти 2,5 ггц у snapdragon. Як видно, цього року саме mediatek прагне вичавити максимум з наявного заліза. Чи дасть це результат?

Згідно з попередніми результатами antutu, швидкодія snapdragon 8 gen 1 оцінюється в 1 035 020 балів, в той час як dimensity 9000 набирає 1 007 396. Тобто в синтетичних вимірах перевага залишається за qualcomm, нехай і невелике. Як новинки покажуть себе в реальних сценаріях, нам ще належить дізнатися.

Що стосується роботи з оперативною пам’яттю, тут вже виграє mediatek. Її чіпсет підтримує новітній стандарт lpddr5x на 3750 мгц, а у snapdragon є лише lpddr5 з частотою аж до 3200 мгц.

Gpu і ігри

Qualcomm повідомляє, що відеоприскорювач adreno в snapdragon 8 gen 1 став на 30% швидше і на 25% енергоефективніше попереднього покоління. З іншого боку, підсистема mali-g710 в dimensity обіцяє на 20% відсотків підвищену продуктивність.

По частині геймінгу qualcomm забезпечила своє рішення різними фішками. Наприклад, є функція snapdragon elite gaming для прискорення ігор, виділений співпроцесор frame motion engine, що забезпечує стабільний фреймрейт, а також підтримка 10-бітного hdr зображення, об’ємний рендеринг і багато іншого. Mediatek, у свою чергу, анонсувала просунутий набір засобів для розробки (sdk), який допоможе впровадити в ігри трасування променів і поліпшену графіку.

Обидва процесори підтримують api vulkan. Потужності графіки snapdragon 8 gen 1 достатньо для обробки картинки qhd+ на дисплеї з частотою оновлення 144 гц. У випадку з dimensity 9000 заявлена підтримка 180-герцових екранів з роздільною здатністю full hd+. Поки можна сказати, що конкуруючі відеоадаптери пропонують порівнянну пікову продуктивність.

Isp і нейронний модуль

Qualcomm і mediatek грунтовно попрацювали над компонентами, що відповідають за обробку зображень і машинне навчання. Так, в snapdragon 8 gen 1 встановлений 18-бітний isp-процесор з пропускною здатністю 3,2 гігапікселя в секунду. Аналогічний модуль в dimensity 9000 видає 9 гігапікселів в секунду. Крім того, snapdragon 8 gen 1 може обробити 240 знімків роздільною здатністю 12 мп за одну секунду. У ньому поліпшили нічну зйомку, hdr і алгоритми розмиття фону. До того ж підтримується 8k-відео з розширеним динамічним діапазоном.

Що стосується dimensity 9000, процесор дозволяє записувати 4к-ролики з hdr на три камери одночасно. Чіп також підтримує фотосенсори роздільною здатністю аж до 320 мп і режим super night video recording, що мінімізує шуми і артефакти при нічному відеозапису. В цілому у обох рішень обробка фото знаходиться на вищому рівні.

По частині штучного інтелекту компанія qualcomm завжди лідирувала в android-сегменті. Snapdragon 8 gen 1 оснастили нейромережевим модулем сьомого покоління. Він, як стверджує вендор, функціонує в 4 рази швидше попередника, а його енергоефективність покращилася в 1,7 рази. Аналог від mediatek споживає в 4 рази менше енергії, ніж snapdragon 888, і працює на 50-90% спритніше. Якщо перенести цифри в реальне життя, то, за попередніми оцінками, ші-модуль mediatek все ще недотягує до результатів конкурента.

Що зі зв’язком? mediatek і qualcomm подбали про підтримку всіх сучасних бездротових стандартів: 5g, wi-fi 6, wi-fi 6e. Але в одному аспекті dimensity 9000 злегка в плюсі: чіп підтримує актуальний стандарт bluetooth — 5.3. А ось snapdragon 8 gen 1 може запропонувати лише версію 5.2.

Що за підсумком?

Майбутні мобільні чіпсети для сегмента android багато в чому схожі: нова архітектура, покращена графіка, isp та інше. Qualcomm провела роботу над помилками і усуненням перегріву, в той час як mediatek вирішила показати свій максимум і обіцяє нав’язати серйозну конкуренцію в цьому поколінні. Лідерство того чи іншого чіпа буде залежати від конкретного пристрою і виконуваних завдань.