Огляд huawei mateview: ефектно виглядає, красиво показує

16

45

Huawei mateview відразу приковує до себе увагу. Але виділяється він не тільки стилем — ніби в піку тенденціям, виробник вибрав нестандартне співвідношення сторін 3:2. Перевіряємо монітор в справі.

Не дизайн, а мрія естета

Зовнішній вигляд mateview — втілення мінімалізму. Немає ні зайвих деталей, ні дивних вигинів, а тільки прості лінії і якісні матеріали. Такий же підхід зустрічається і в моноблоках apple, але про копіювання мови немає. Тому що huawei змогли знайти власний стиль.

Велика частина корпусу виконана з алюмінієвого сплаву — пластикова тут тільки задня кришка.

До підставки приємно доторкнутися – вона злегка шорстка на дотик, а відбитки на ній абсолютно не видно. Всі роз’єми і кнопка живлення розташовані на задній і бічній гранях, при цьому спереду розмістилася сітка 5-ватних динаміків. Виглядає дуже акуратно.

Окремої уваги заслуговує механізм кріплення екрану до ніжки. Сталевий шарнір дозволяє змінювати кут нахилу, а висота регулюється по напрямних в діапазоні 110 мм.повертати дисплей в горизонтальній площині не можна, але і існуючих можливостей вистачить більшості користувачів.

Висока яскравість і якісна картинка

Huawei mateview оснастили ips-матрицею діагоналлю 28,2 дюйма з нестандартним співвідношенням сторін 3:2. Роздільна здатність становить 3840х2560 пікселів. Екран отримав сертифікацію hdr 400, його пікова яскравість дорівнює 500 кд/м2. Максимальна частота розгортки – » офісні ” 60 гц. Модель не відноситься до ігрових, але хочеться бачити хоча б 75 гц в недешевому пристрої.

Чим більше взаємодієш з huawei mateview, тим краще він себе розкриває. За монітором комфортно працювати, навіть якщо він стоїть біля вікна — запас яскравості відмінний. Покриття екрану напівматове, відблиски присутні, але виражені слабо. Під невеликим нахилом стає помітна нерівномірність підсвічування на чорному тлі, але для більшості ips-матриць це нормально.

Картинка чітка і соковита, з приємною передачею кольору.

Це не дивно, адже заявлений колірний обхват становить 100% srgb і 98% dci-p3, а deltae менше 2. Монітор коректно відображає кольори і підходить для аматорської роботи з графікою. Динамічний діапазон в контрастних сценах хороший. Звичайно, для повноцінного hdr потрібно більш високе значення яскравості і 10-бітна матриця, але відеоролики виглядають на екрані mateview гідно. Шім відсутній, пристрій сертифіковано за стандартом tüv rheinland, так що при тривалій роботі за ним очі не втомлюються.

Технічні характеристики

Для навчання, роботи і не тільки

Тепер головне питання: кому і навіщо може знадобитися дисплей з такими пропорціями? відповідь лежить на поверхні. Досить відкрити на екрані huawei mateview браузер або текстовий редактор.

Монітор стане знахідкою для тих, хто весь день працює з текстами, шукає інформацію в інтернеті, займається версткою сайтів.

Робочий простір в microsoft word або google docs виглядає зручніше, ніж зазвичай. А якщо вивести на екран два вікна одночасно, то колонка з текстом виглядає як аркуш формату а4. Інформація зчитується відразу, зайвих рухів мишею робити не доведеться. Перфекціоністи будуть в захваті.

Використовувати photoshop з таким монітором комфортно, як і davinci resolve. До окремих нюансів звикаєш швидко. Наприклад, відображувана довжина доріжок відеопроектів стала менше, зате користуватися вікном попереднього перегляду і бічною панеллю навіть комфортніше. Проблеми виникнуть тільки у тих, хто працює з графікою і звуком професійно, але для цих цілей нерідко використовується зв’язка з двох панелей, що стоять поруч.

А ось на ігри huawei mateview не розрахований, оскільки у верхній і нижній частинах екрану з’являються горизонтальні смуги. Звикнути можна, проте монітор явно не створювався під запити прискіпливих геймерів. З відео схожа історія. Чорні області забезпечені при перегляді широкоформатного кіно, проте на youtube вони менш помітні.

Формат 3:2 потрібен не для домінування в онлайн-іграх. Huawei mateview сподобається широкому колу користувачів, від програміста до копірайтера, а іншим варто придивитися до моделі mateview gt або аналогічної.

Незвичайне управління

Замість розсипу кнопок або хоча б джойстика на нижній грані mateview розміщена сенсорна смужка довжиною близько 10 сантиметрів. Зазвичай такий спосіб управління кошмарно реалізований: помилкові натискання, проблеми з чутливістю, випадковий подвійний тап замість одинарного. Тим дивніше зустріти на huawei mateview доброзичливий і зрозумілий сенсорний інтерфейс, до якого швидко звикаєш.

Навігація проста: якщо доторкнутися до сенсорної смужці і відразу посувати пальцем вліво або вправо, то зміниться гучність динаміків, а звичайне торкання викликає основне меню налаштувань. Рухами пальця здійснюється навігація по розділах. Один тап-підтвердження дії, два-повернення на попередній екран.

Чутливість сенсора відкалібрована так, що помилкових спрацьовувань не виникає. Але і тугим відгук не назвеш. Ідеально.

Регулювань в меню мінімум. Є вибір гами між srgb, dci-p3 і дефолтної, причому тільки остання дозволяє змінювати колірну температуру і контраст за смаком. Присутній опція захисту зору, регулювання яскравості і гучності звуку, вказівка джерела сигналу, а також режим енергозбереження. Функцій небагато, але mateview хороший і без тонкого підстроювання.

Більше, ніж просто монітор

У huawei вирішили, що створити «просто екран» для відображення контенту недостатньо, тому mateview оснастили опцією бездротового підключення через nfc. Також є підтримка bluetooth 5.1 і wi-fi стандарту 2,4 і 5 ггц. За протоколом miracast можна передавати вміст екрану смартфона або ноутбука на великий дисплей. Але найпростіше буде власникам моделей huawei. Поклав мобільний пристрій на підставку – і готово. Принцип добре знайомий тим, хто хоч раз використовував опції share і multi-screen в техніці бренду. Інша цікава функція – можливість налаштування mateview через додаток ai lite, і вона теж відома користувачам huawei.

Якщо немає бажання розплутувати клубок проводів, можна підключити бездротові клавіатуру і мишу прямо до пристрою, адже монітор працює як usb-хаб. А крім динаміків присутній і вбудований мікрофон.

Класна особливість монітора-підтримка швидкої зарядки на 65 вт. Швидкість дійсно вражає.

Досить підключити до порту type-c ноутбук або смартфон з підтримкою quick charge, як індикатор заряду батареї почне рости на очах. Швидко живити гаджети від монітора, не використовуючи розетку-зручне рішення на кожен день.

Підсумки

Huawei mateview справляє відмінне враження — це неігровий монітор з чудовим дизайном, якісними матеріалами, простим управлінням і високою яскравістю. Новинка підійде тим, хто шукає функціональний пристрій для роботи з текстом. Втім, вона хороша і в ряді інших завдань, від веб-браузинга до рендеринга відеороликів.