Місія spacex inspiration4 успішно стартувала: четверо астронавтів-любителів проведуть на орбіті три доби

47

Компанія spacex провела успішний запуск ракети-носія falcon 9 з пілотованим кораблем crew dragon в рамках першої повністю цивільної місії inspiration4. Старт місії транслювався на youtube-каналі компанії spacex.

Джерело зображення: spacex

Екіпаж місії inspiration4 складається з чотирьох осіб: 38-річного мільярдера джареда айзекмана (jared isaacman), 29-річного лікаря хейлі арсено (hayley arceneaux), 42-річного ветерана впс сша кріса семброскі (chris sembroski) і 51-річної сіан проктор (sian proctor), американської дослідниці, геофізика і ліцензованого пілота.

Запуск відбувся 16 вересня о 3:02 за московським часом з майданчика космічного центру кеннеді на мисі канаверал. Через кілька хвилин після старту друга ступінь ракети з апаратом crew dragon відокремилася від першого ступеня ракети і продовжила набір висоти. О 3: 16 за московським часом відбулося відділення корабля від другого ступеня. Перший ступінь у свою чергу м’яко приземлився на плавучу платформу в атлантичному океані.

Стикування з міжнародною космічною станцією (мкс) в рамках цієї місії не планується. Орбіта корабля crew dragon буде проходити на висоті 580 км, що вище орбіти мкс і космічного телескопа хаббл. На навколоземній орбіті апарат crew dragon проведе три доби. За цей час він зробить 45 оборотів навколо землі.

Метою місії inspiration4 заявлено збір коштів для лікування дітей з онкологічними захворюваннями. Місію повністю оплатив джаред айзекман.

Під час польоту екіпаж також проведе кількох медичних експериментів, завдяки яким планується отримати важливі дані для майбутніх космічних пілотованих місій.