Ексклюзивне інтерв’ю з групою ” епідемія “і ai mori про спільний кавері на пісню pentakill, творчості та іграх

15

На питання люб’язно погодилися відповісти євген єгоров (вокал), юрій мелісов (гітара) з групи” епідемія ” і ольга редоран aka ai mori. У кліпі євген постав в образі картуса, а ольга вжилася в роль кейл – чемпіонів league of legends і вокалістів групи pentakill.

Перш за все, чи брали ви участь у виборі пісні? і якщо так, то чому вибір припав на edge of night?

Юрій мелісов: все відбувалося буквально під грифом “цілком таємно”, кожен учасник групи підписував договори про нерозголошення, а вибір пісні відбувався в режимі zoom-конференції. Нам включили фрагменти всього двох пісень і буквально “тут і зараз” ми повинні були вибрати одну з них. Це був безумовно новий досвід.

Ai mori: зізнаюся чесно, вибір пісні був довірений хлопцям з “епідемії”. На жаль, я була у від’їзді і не могла взяти участь. Але після прослуховування edge of night я була від і до вся в мурашках. Це пісня фантастична, і я просто відлітаю в справжній космос від її звучання.

Ai mori в своїх каверах і євген єгоров в ельфійських рукописах гармонійно вживаються в образи героїв пісень. Якими ви собі уявляли ліричних героїв edge of night? джерелом стали тільки вірші, або була оглядка на образ чемпіона-виконавця з гри?

Євген єгоров: чесно сказати, в першу чергу я орієнтувався на візуальний образ картуса . Нам надали дуже багато матеріалів, різної графіки і відео, так що я постарався максимально наблизитися до нього, хоча, звичайно ніяким видатним косплеєром я себе не вважаю. Що стосується самої пісні, то йорн ланде – дуже великий вокаліст, один з моїх найулюбленіших (jørn lande, відомий за проектами ark, beyond twilight і masterplan, а також голос картуса в pentakill, – прим. Ред.). Еталонне виконання-винаходити велосипед тут було б зайвим.

Ai mori: я відкрию секрет: я сама граю в лігу, і кейл – мій другий улюблений персонаж після<&>кейтлін . Для мене великою честю було зануритися в її образ, стати частиною кейл і, відчувши її емоції, її голос, передати їх у пісні. Я буквально пропустила через себе її душу. Вона стала більше, ніж просто комп’ютерний персонаж, за якого я часто граю. Вона стала живою, і я відчувала її набагато сильніше, ніж відчувала себе. Я сміливо можу заявити, що в пісні звучить не просто голос ai mori, а симбіоз голосів кейл і ai mori.

Епідемія, у вас скоро виходить повноформатний альбом, на лімітованому виданні якого буде “вельми несподіваний бонус-трек”. Невже йдеться якраз про цю вельми несподівану колаборацію?

Євген єгоров: ні, це інша пісня. Але бонус-трек дійсно буде несподіваним, мені особисто він подобається, сподіваюся, і шанувальникам теж зайде!

Чи пробували ви грати в league of legends або інші ігрові проекти? як ви ставитеся до ігрової та кіберспортивної індустрії в цілому?

Євген єгоров: я знаю, що league of legends-одна з найкрутіших і популярних ігор в світі, багато моїх знайомих і друзів в неї грають. А у мене самого зараз дуже мало вільного часу, але зате моєму синові вже 5 років… Треба буде скористатися службовим становищем і попросити у наших нових партнерів, який-небудь потужний пак для його майбутнього аккаунта (сміється).

Юрій мелісов: о, відмінна ідея. Я теж для аліси (дочка юрія, – прим. Ред.) хочу крутий пак, будуть разом наводити шурхіт…

Євген єгоров: а потім виграють який-небудь турнір і забезпечать нам безбідну старість …

Юрій мелісов: ммм… А що так теж можна було?!

Ai mori: ліга залишається однією з моїх найулюбленіших ігор, я дуже часто в неї граю з моїм кращим другом русланом, який є великим фанатом гри і її музичних проектів. Ми з ним постійно обговорюємо музичні прем’єри і нові образи героїв. Немає сенсу заперечувати очевидне: ліга-це переворот, це культова гра і найпотужніше шановане співтовариство. Це вражає.

Наскільки важко музикантам в рамках кавер-проекту застосувати свою індивідуальність? як ця боротьба “творчості та збереження оригіналу” проявлялася при записі edge of night?

Юрій мелісов: не можу сказати, що ми великі любителі робити кавери: грати теж саме не дуже цікаво, а кардинально міняти трек справа не завжди вдячна. В даному випадку хотілося перш за все не зіпсувати те, що вже добре, тим більше, що трек подібної стилістики у нас навряд чи коли-небудь склав би. Ну і раз випала можливість спробувати себе в такому актуальному зараз жанрі, як “кавер по-російськи” – чому б і ні.

Ai mori: як і сказала раніше, боротьби за індивідуальність особисто у мене не було. Я відчула, я вжилася і я співала, я існувала разом з кейл в єдиному звучанні.

Розкажіть про зйомки кліпу. Під час запису музики і вокалу виконавці можуть навіть не зустрічатися в студії, але на зйомках кліпу ви працювали разом. Поділіться будь ласка враженнями або може бути якимись цікавими спогадами зі зйомок.

Євген єгоров: ми знову працювали з оператором сашею солдатовим, він дуже великий професіонал, нам з ним дуже комфортно, а самі зйомки протікають досить оперативно. Вам, напевно, краще варто переадресувати це питання олі-яке їй було перебувати на майданчику з оберемком бородатих і волохатих мужиків. (сміється) ми ж звикли, що у нас на сцені може бути одночасно до 8 вокалістів.

Ai mori: це був абсолютно чудовий день. Для мене була величезна честь познайомитися з групою “епідемія”. Це, безумовно, найкращий день за дуже довгий час. Було дуже весело, і атмосфера абсолютної творчості панувала протягом усього знімального процесу. Ми не грали, ми жили разом з нашими персонажами, які давали нам свою енергію і почуття.

Вокалісти постали в кліпі в образах персонажів pentakill картуса і кейл. З якої причини юрій мелісов або дмитро процко не наділи обладунки мордекайзера, дмитро кривенков роги і червону бороду олафа, а ілля мамонтов капелюх йорика (як в оригінальному віртуальному концерті)?

Юрій мелісов: ми досить швидко зрозуміли, що відеоряд буде будуватися навколо дуету і образів жені і олі, а музиканти будуть виконувати більш статичну роль. Звичайно, було б дуже здорово зробити повний косплей для всієї групи, але у нас було не дуже багато часу на підготовку.

Ai mori: я можу припустити, що хлопці захотіли створити ідеальну атмосферу, щоб дати нам з женею увійти в гармонію саме з нашими персонажами. Все-таки проживати емоції і почуття справжніх воїнів з легендарною історією – це енергетично дуже важко і непередбачувано в плані емоцій і подачі, іноді відносило в повний кураж, але хлопці нас сильно підтримували і не перетягували на себе творче “ковдру”. Тому все вийшло дуже гармонійно і природно.

Чи була у вас можливість вносити дрібні правки в текст, щоб він звучав мелодійніше? аж надто добре лягла локалізація “ми сумуємо” – може тут була прикладена авторська рука ольги редоран або юрія мелісова?

Євген єгоров: о, “ми сумуємо” – це окрема тема… Ми довго обговорювали співати цей рядок по-російськи або як в оригіналі, в цьому теж була б своя родзинка.

Юрій мелісов: у нас був загальний робочий чат, і коли стало відомо, що готового російського тексту немає, якось рядок за рядком пішли ідеї і буквально через кілька годин у нас був готовий текст. Весь процес проходив приблизно так: наш директор андрій максимкін, як, мабуть, самий англомовний з нас, задавав вектор, а я облагороджував це все в прийнятну літературну форму. Женя ж давав поради та коригування з позиції “заспівається / не заспівається”.

Ai mori: текст нашого кавера – це повністю заслуга юрія і його команди. Зізнаюся, я б так не змогла. Вийшло приголомшливо.

У ai mori величезний досвід виконання каверів. Були якісь моменти, коли цей досвід перетворювався на поради для епідемії, які перш за все виконують свої твори?

Юрій мелісов: насправді, через те, що ми вирішили вносити тільки самі мінімальні зміни в оригінальне аранжування і тільки трохи змінили темп пісні, то в радах не було особливої необхідності…

Євген єгоров: після того, як хлопці записали інструментал, ми з олею обговорили свої партії і записали їх. Насправді, в цьому треку дуже багато вокальних доріжок (звукорежисеру довелося попітніти), а враховуючи, що в оригінальному треку взагалі не було жіночого вокалу, оля креативно підійшла до пісні, від душі розгулялася, там дуже багато смачних деталей. Прямо круто-зверніть увагу!

Ai mori: я не любитель давати поради, оскільки я спираюся тільки на почуття і емоції, а ця справа дуже суб’єктивна і часом некерована. Але із задоволенням повчилася професіоналізму хлопців на знімальному майданчику.

Як в цілому проходила робота над кавером в такому тандемі для кожної зі сторін? чи сподобалосяПрацювати разом і чи можна в майбутньому чекати підключення ai mori до складу ельфійської рукописи в якійсь ролі?

Євген єгоров: та все було просто відмінно. Все йшло легко, всі сторони проявили себе великими професіоналами.

Юрій мелісов: ми завжди раді співпрацювати з прекрасними вокалістами і музикантами і буде здорово якщо наші творчі шляхи з олею знову перетнуться. Але ми дещо консервативні щодо ролей у постановках… Безумовно, обставини бувають різні, заміни трапляються, але відбуваються вони всупереч нашим бажанням.

Ai mori: зізнаюся, мені було важко записувати пісню не тільки тому, що по року долі я захворіла коронавірусом, а й тому, що вокал євген звучав настільки проникливо, що я буквально зависала, як під чудову мантру, і просто слухала. Це відволікало (сміється) але я отримувала нереальний кайф від процесу. Євген дійсно справжній самородок.

Без тіні сумніву скажу, що це мій улюблений досвід і улюблене творіння за всю історію моєї творчості. Спасибі всесвіту, спільноті league of legends, групі “епідемія” і московському офісу riot games за довіру і можливість творити настільки приголомшливі речі. Це магія, не інакше. Я буду з нетерпінням чекати можливості знову взяти участь в подібному проекті.

Можливо є якісь заключні слова шанувальникам, гравцями, привіти, подяки.

Юрій мелісов: це здорово, що є такі сюжети, як league of legends і їх віртуальна рок-група pentakill. Це не тільки цікавий експеримент сам по собі, але і відмінний доказ, що якісна важка музика все ще актуальна і затребувана. І ми зі свого боку дуже раді, що доторкнулися до цього проекту.

Євген єгоров: грайте в улюблені ігри, слухайте хорошу музику, читайте класні книги, загалом, будьте щасливі, а головне – здорові!

Ai mori: ліга – це не просто гра. Це безліч історій, які ми проживаємо по-своєму і залишаємо частинку себе в кожній з них. І пам’ятайте: персонажі гри-це куди більше, ніж просто пікселі.

Дякуємо московському офісу riot games за допомогу в організації інтерв’ю.