Право залишитися пошукачем за замовчуванням в Safari обходиться Google в мільярди

215

Від автора: за можливість залишитися нативним пошукачем в Safari в поточному році компанія Google виплатить Apple близько 3 млрд. $.

Аналітики компанії Bernstein, спрогнозували суму, в яку обійдеться Google право бути пошукачем за замовчуванням в Safari. За це пошукова система в поточному році повинна буде виплатити Apple близько 3 млрд. доларів.

Кілька років тому в ЗМІ просочилася інформація про умови угоди, укладеної між Google і «яблучною» компанією. Тоді називалася сума в 1 млрд. Але, на думку аналітика, обсяги виплати можуть бути значно вище.

В Bernstein вважають, що Apple є слабкою стороною чинного договору. Так як Google може в будь-який момент відмовитися від настільки «витратного» співпраці.

У минулому році на закупівлю трафіку пошукова система витратила майже 17 млрд. $. Сукупна виручка, отримана Google в 2016, становить 92 млрд.

За даними статистики, Google належить більше 90% пошукового ринку США. При цьому дві третини доходу від мобільної реклами компанія отримує за рахунок трансляції оголошень на iOS-пристроях.