Чому я відмовився від покупки флагманських процесорів і продав core [email protected] ггц в 2021 році

29

Я б не став називати себе оверклокером, оскільки багато речей, про які час від часу пишуть більш просунуті товариші, для мене як були, так і залишилися незрозумілі. Перші спроби розігнати комп’ютер я почав проводити на процесорі core 2 duo e6750. Благо дозволяла як материнська плата, так і просунута система охолодження. Все це я купив на одну з перших зарплат, що дозволило мені тут же перейти в лігу просунутих користувачів. До цього я багато років перебував у числі студентів з нехитрим бюджетним комп’ютером. Вже через рік я змінив камінь на 4-ядерний core 2 quad q6600, що дозволило мені ще більше експериментувати з залізом. Зірок з неба я не хапав, але свою надбавку в 10% мав.

Перші успіхи прийшли разом з появою в моєму житті процесора core i5-2500k. Сьогодні я залишу за кадром відеокарти, адже розмова про процесорах. Камінь дістався мені жахливо вдалий, оскільки мені вдалося його розкочегарити до 4.8 ггц. Використовувати його тривалий час на такій частоті я не наважувався, але всі мої знайомі знали, що у мене стоїть диво-комп’ютер, який майже дотягнув до 5 ггц. Я кілька разів намагався пробити заповітну планку, але в перший раз спалив материнську плату, а в другій зупинився на півдорозі, адже друга материнка коштувала мені майже 200 доларів. Якийсь час я сидів на core i5-2500k, а після перекочував на новенький core i7-7700k. Без рідинного охолодження мені не вдалося підняти тактові частоти вище 4.8 ггц, тому довелося задовольнятися тим, що є. Я б не сказав, що даний процесор сильно застарів в 2021 році, але в якийсь момент мені надійшла цікава пропозиція, про що я і розповім далі.

Один мій знайомий вже давно придивлявся до мого процесора. За його словами, він давно мріяв про флагман intel з тактовою частотою 5 ггц. Оскільки сучасні камені надто вже буденні, йому хотілося саме розігнаний core i7-7700k.він запропонував мені за весь комплект з пам’яттю, материнською платою і процесором в 2 рази більше, ніж все це коштувало в магазині, але з умовою, якщо я розжену core i7-7700k до 5 ггц. Для цього він десь нарив сжо, після чого я цілий тиждень експериментував з першою в моєму житті рідинної системою. Експеримент вдався, 5 ггц були взяті, а комплект пішов до справжнього цінителя.

Оскільки до останнього я не вірив в те, що зможу отримати 5 ггц, то навіть не думав про те, що куплю після продажу core i7-7700k. Сталося все це в квітні 2021 року. Спочатку я хотів купити собі 10-ядерний core i9-10900k, потім вирішив, що можна обмежитися core i7-10700k, але в якийсь момент мене осінило, що в останні два роки я взагалі не займався розгоном, а мій core i7-7700k працював на штатних 4.5 ггц. При цьому мене абсолютно все влаштовувало. Виходить, що я витрачаю на материнську плату в 2 або 3 рази більше, ніж мені потрібно. Купую більш прокачану пам’ять, намагаючись знайти найбільш вдалий комплект і теж витрачаю на це набагато більше грошей. А в підсумку процесор мирно стоїть, не підкоряючи нових вершин.

Мою поточну комплектацію ви бачите: скромний процесор core i5-10600, в якому немає навіть натяку на розгін. Скромна пам’ять з тактовою частотою 3000 мгц, а самої пам’яті, як і було раніше – 16 гб, а материнська плата просто мегабюджетна. В якості основного диска у мене працює samsung 980 на 250 гб, який благополучно розмістився в слоті м2, а відеокарта geforce rtx 2070 super з легкістю тягне всі ігри на максималках. Нижче наводжу пару тестів і скріншотів. Показники в синтетиці не рекордні, але в реальних іграх все літає. А що ще потрібно?

Якщо 15 років тому я мало не щороку думав про те, щоб змінити процесор, або ще додати потужності, то сьогодні взагалі не бачу у всьому цьому сенсу. На ігрову приставку переходити не збираюся, оскільки у мене занадто багато ігор в steam, які я до сих пір не пройшов через брак часу. І взагалі, платити 60 доларів за гру – це вже занадто. Купив я cyberpunk 2077 за попереднім замовленням, а він виявився неіграбельним. Здав, почекав близько року, а після не витримав і скачав з торрента. Але я відхилився від суті питання.

Я вважаю сьогодні покупку дорогої материнської плати за 250 доларів (а мені доводилося брати і за 400) марною тратою грошей. Core i7 – 10700k випереджає в іграх мій скромний core i5-10600 з відривом в кілька кадрів в секунду, яких я навіть не помічаю, а надбавка 3% благородя правильним таймінгам мене не цікавить. Ще раз повторюся, що раніше я і сам дивився з подивом на тих, хто купує середні комп’ютери і навіть не цікавиться розгоном. Як так, адже всі разом включаючи відеокарту може дати +10%? може це вік, а може вся справа в тому, що різниця між складанням за 1500 доларів і 700 доларів становить не більше 10%? що заважає мені замість максимальних налаштувань графіки поставити високі? я б не став говорити, що моя думка однозначно правильне, але на даному етапі core i5-10600 мене повністю влаштовує, а бюджетна материнська плата нехай нічого зайвого і не вміє, зате коштувала мені рівно 100 доларів. А ваша на z590 так може?