Boeing 737 max 8 здійснив перший пасажирський рейс з одним з двигунів, повністю працюючим на біопаливі

49

Аерокосмічний сектор сша здійснив новий «еволюційний стрибок». Авіакомпанія united airlines організувала політ лайнера boeing 737 max 8, один з двох двигунів якого працював виключно на «відновлюваному» біопаливі — т.зв. Sustainable aviation fuel (saf).

Джерело: ge aviation

Демонстраційний політ відбувся днями, тестування проводилося на авіалайнері, який здійснив стандартний плановий політ з чикаго до вашингтона зі 115 пасажирами на борту. У їх число увійшов глава united airlines скотт кірбі (scott kirby) і глава ge aviation джон слеттері (john slattery). Двигуни leap-1b, здатні працювати як на викопному, так і на біопаливі, були розроблені компанією cfm international, що знаходиться у спільній власності ge і safran aircraft engines.

Saf розглядається в якості заміни звичайному авіапаливу і замість нафти синтезується з рослинних і тваринних жирів, вуглекислого газу, харчових та інших відходів. Очікується, що використання подібних видів палива дозволить знизити “вуглецевий слід”, що виникає в ході експлуатації авіатехніки.

Згідно зі стандартами, встановленими американським товариством з випробувань і матеріалів (astm), в звичайних умовах використання подібних видів палива поки дозволено тільки в суміші з класичними видами з співвідношенням 50/50. Проте організатори експерименту стверджують, що застосовувалося на цей раз паливо було хімічно майже на 100% ідентично звичайному пальному, використовуваному авіалайнерами.

Для польоту один бак наповнили 1893 л біопалива, другий-аналогічною кількістю класичного. Кінцева мета-розробити пальне, яке можна буде застосовувати без модифікації вже існуючих двигунів. Головною проблемою названа бюрократія – для отримання схвалення на комерційне використання доведеться пройти чимало процедур по стандартизації та сертифікації.

Ge aviation вже співпрацює з авіакомпанією emirates airlines над організацією тестів авіалайнера, що працює виключно на біопаливі. Очікується, що випробування почнуться в наступному році.