Apple: iphone може виявляти депресію і тривогу користувача

16

Apple працює над технологіями для діагностики депресії, тривоги і зниження когнітивних здібностей. За запевненнями компанії, відстежувати наявність цих симптомів може iphone, який збирає дані про фізичну активність, режим сну та інші показники з програми «здоров’я».

Для розвитку напрямку компанія має намір проводити закриті дослідження. Так, каліфорнійський університет планує відстежувати дані 3000 добровольців, а компанія biogen набере приблизно 20 000 чоловік для участі в дослідженні, близько половини з яких матимуть ризики когнітивних порушень. Відомо, що ці відхилення можуть бути ранньою ознакою хвороби альцгеймера.

Дані, які можуть бути використані в рамках досліджень, включають аналіз виразів облич учасників, манери розмови, темпу і частоти прогулянок, режиму сну, а також частоти серцевих скорочень і дихання. Також стало відомо, що для більш глибокого розуміння стану людини можуть використовуватися навіть дані про швидкість набору тексту, частоти помилок і зміст того, що людина друкує.

В apple відзначають, що дослідження в цьому напрямку поки знаходяться на ранній стадії. Для точної діагностики конкретних станів фахівцям необхідно створити ряд алгоритмів, заснованих на моделях використання смартфона людиною, яка перебуває в депресії або тривожному стані.