A. L. I. Technologies почала приймати замовлення на літаючі мотоцикли xturismo

25

Пристрої японського виробника безпілотних літальних апаратів можна буде придбати в 2022 році за 682 000 доларів або майже 48 млн рублів.

Літаючий мотоцикл xturismo здатний підніматися на кілька метрів над землею і розвивати швидкість до 100 км/ч. Вага «ховербайка» становить 300 кг. Його потужності вистачає на транспортування однієї людини на максимальній швидкості протягом 40 хвилин. Єдиний мінус літаючого пристрою-дуже гучний шум, який воно видає під час роботи.

Компанія a. L. I. Technologies за підтримки компаній kyocera і mitsui sumitomo insurance venture capital вже почала приймати замовлення. Поки планується випустити обмежену серію з 200 літаючих мотоциклів.

Новий пристрій оснащений двигуном внутрішнього згоряння. Триматися в повітрі йому допомагають два великих пропелера, а для контролю висоти використовується та ж технологія, що і в дронах a. L. I. Technologies.

“ми пропонуємо не просто новий транспортний засіб, а новий образ”, – прокоментував генеральний директор daisuke katano під час презентації xturismo.

Сфера застосування ховербайка не обмежується тільки розвагами. За задумом розробників літаючий мотоцикл може бути використаний під час рятувальних операцій на воді. Правда, поки не уточнюється, як саме відбуватиметься порятунок, враховуючи, що вантажопідйомність апарату дозволяє йому переміщати тільки одну людину. Крім того, мотоцикл не може сідати на воду, а відстані, які він може пройти, поки сильно обмежені.

Судячи з усього xturismo недовго залишатиметься єдиним літаючим пристроєм на ринку. Власні мотоцикли розробляє американська компанія jetpack aviation. Toyota motor інвестує в її новинку speeder 43 мільярди ієн. Запуск запланований на 2023 рік. Передбачається, що ціна на пристрій буде починатися з 380 000 доларів. Ще один літаючий мотоцикл створює французький стартап lazareth. Стартап зі створення літаючих автомобілів ht aero у партнерстві з китайською компанією xpeng нещодавно залучив понад 500 мільйонів доларів на розробку. Також про плани випустити на ринок літаючий автомобіль повідомляла компанія honda motor. Її пристрій вартістю 5 трильйонів ієн має з’явитися протягом найближчих шести років. Подібні розробки ведуться і в росії.