Intel вважає недоцільним інвестувати в старі техпроцеси заради потреб автопрому-потрібно використовувати сучасних чіпи

22

Влада європи на початку цього року взяла курс на забезпечення «технологічного суверенітету» і освоєння 2-нм технології до кінця десятиліття, але місцевим виробникам цілком до душі і зрілі техпроцеси. Їх опір намагається подолати і корпорація intel, глава якої наполягає на необхідності інвестувати в майбутнє, а не в минуле.

Джерело зображення: intel

Актуальність процесів, що протікають в автомобільній промисловості, була підкреслена самим фактом появи глави intel патріка гелсінгера (patrick gelsinger) на мюнхенській виставці iaa mobility. Він послався на прогнози компанії, згідно з якими до 2030 року 20% собівартості автомобіля визначатимуть напівпровідникові компоненти, хоча в 2019 році ця частка не перевищувала 4 %.

Глава intel вчора заявив, що виробничий майданчик компанії в ірландії вже найближчим часом відкриє доступ для замовників з автомобільної галузі, охочим отримувати 16-нм вироби і більш прогресивну продукцію, а до кінця року буде вибрано місце для будівництва ще двох підприємств в європі, які обслуговуватимуть сторонніх замовників. З часом в цьому кластері з’явиться до восьми підприємств, якщо кожне буде обходитися приблизно в 10 млрд євро, то загальний бюджет будівництва якраз і досягне тих 80 млрд євро, які intel готова виділити на розвиток європейського виробництва напівпровідникових компонентів.

Представники infineon вже висловлювалися з приводу відсутності в європейській промисловості попиту на вироби з літографічними нормами тонше 20 нм, але глава intel налаштований категорично. За його словами, немає сенсу інвестувати в минуле і зрілі техпроцеси, замість цього потрібно переводити на прогресивну літографію існуючі мікросхеми. Одне підприємство з випуску чіпів будується і оснащується обладнанням протягом п’яти років, і за цей час проектний техпроцес сам по собі встигає застаріти, тому вкладатися потрібно тільки в прогресивну літографію.

На початку дев’яностих років європа забезпечувала 44% світового експорту напівпровідникових компонентів, а тепер цей рівень не перевищує 9% і продовжує знижуватися. Гелсінгер закликає місцевих клієнтів взяти участь у відродженні європейської промисловості, пояснюючи, що одне місце на підприємстві intel створить від п’яти до десяти робочих місць у суміжних галузях. Все це піде на користь місцевій економіці, яка досить сильно залежить від автомобільної промисловості, а вона потребуватиме напівпровідникових компонентах все більше і більше.