Заборона VPN негативно позначиться на діяльності закордонних компаній в Росії

191

Від автора: великі європейські бренди вважають, що заборона VPN і анонімайзерів негативно позначиться на діяльності іноземних компаній в Росії. Приватні віртуальні мережі використовуються у багатьох сферах бізнесу для підвищення безпеки передачі даних.

Асоціація європейських бізнесменів, в яку входять такі великі бренди, як Volvo, Air France, Deutsche Bank, Nokia, висловила стурбованість у зв’язку з майбутнім запровадженням заборони на діяльність і використання анонімайзерів і VPN. Про це керівник асоціації Франк Шауфф повідомив у своїх листах, направлених керівникам Мінкомзв’язку і Роскомнадзора.

Шауфф зазначив, що VPN і проксі-сервери застосовуються не тільки сервісами-анонімайзерами, але й у бізнесі. Велика частина іноземних компаній, що працюють в Росії, використовують ці технології як одну із складових для забезпечення безпеки при передачі даних.

При цьому VPN застосовується не для доступу до заборонених в Росії сайтів, а для захисту конфіденційної інформації (в тому числі і клієнтських даних) від крадіжки. У цьому випадку використання цих інструментів анонімізації не порушує норм нового закону.

У Міністерстві зв’язку і Роскомнадзор підтвердили отримання листів від Шауффа і пообіцяли надати роз’яснення з цього приводу найближчим часом.