Google «обходить» китайський ринок через великі IT-бренди країни

239

Від автора: через патентні договору Google намагається освоїти китайський ринок і вберегти себе від судових розглядів у майбутньому. Доказом цього є підписання компанією угоди про співпрацю з власником найбільшої в Піднебесній соціальної мережі.

Днями західний пошуковик підписав патентний договір з компанією Tencent. Вона володіють самої популярної в Китаї соціальною мережею (Qzone) і месенджером (WeChat).

Експерти вважають, що таким чином Google розчищає для себе дорогу на ринок Китаю, який для нього був закритий п’ять років тому. У 2010 р. пошуковик не підкорився вимогам влади країни і відмовився «підчищати» свою локальну версію видачі. Після чого в 2014 уряд Китаю заборонив використання сервісів Google на всій території держави.

Керівництво компанії всіляко намагається нівелювати конфліктну ситуацію. Початок співпраці з Tencent – черговий крок, спрямований на це.

Крім цього у Google вважають, що укладення саме патентних угод дозволять у майбутньому уникнути судових розглядів, пов’язаних з порушенням компанією антимонопольних законів різних країн. Подібні угоди західний пошуковик вже уклав з LG, Samsung та іншими найбільшими IT-брендами.