Avast: Метою злому CCleaner були компютери провідних IT-компаній

275

Від автора: фахівці Avast зв’язали злом CCleaner з масштабної хакерської атакою, метою яких були комп’ютери великих IT-корпорацій. Це підтверджують дані, отримані антивирусником від постраждалих компаній.

В Avast впевнені, що недавній злом популярного додатка для очищення системи ПК є лише однією ланкою ланцюга. Головною метою хакерів був не CCleaner і зараження комп’ютерів користувачів, а машини великих міжнародних IT-компаній.

Згідно зі статистикою антівірусника, хакерська атака тривала місяць. З середини серпня по середину вересня від неї постраждало понад 2 млн. користувачів CCleaner. Злом відбувався в кілька стадій. Після зараження програми відбувся злом комп’ютерів у восьми великих технологічних компаніях.

Представники іншого авторитетного IT-бренду (Cisco) підтвердили, що метою хакерської атаки були ПК великих міжнародних корпорацій. Серед яких такі, як Samsung, Vodafone, Gmail, Microsoft та інші.

Avast стала власником CCleaner в середині липня поточного року. Інформація про злом програми була оприлюднена компанією у вересні. Після чого розробники Avast випустили оновлення програми, яке латала дірки, «пробиту» хакерами в системі безпеки додатка.