Яндекс створив власний аналог формату AMP-сторінок

259

Від автора: Яндекс проводить тестування нового сервісу для прискорення завантаження сторінок на мобільних пристроях. Перші матеріали, завантажувані з допомогою «Турбо-сторінок», з’являться в новинному агрегаторі Яндекса.

Новий сервіс буде кешувати матеріали партнерських ресурсів на серверах, що належать Яндексу. При запиті користувачем конкретної публікації «Турбо-сторінки» збирає її зі збережених копій елементів матеріалу за загальним шаблоном. За рахунок чого підвищується швидкість завантаження на мобільних пристроях.

Перший етап тестування нового функціоналу пройде на базі «Яндекс. Новин». Публікації, що завантажуються в турбо-режимі», будуть відзначені іконкою із зображенням ракети. До цього (під час закритого тестування) сервіс був випробуваний на матеріалах таких великих видавців, як «Комсомольская правда», «Известия», ТАКС та інших.

У найближчому майбутньому Яндекс хоче запропонувати свій новий формат сервісів сторонніх компаній, для яких важлива швидкість завантаження контенту, наданого мобільним користувачам.

Багато експертів угледіли схожість нового формату з AMP-сторінками, представленими Google кілька років тому. Хоча фахівці Яндекса стверджують, що їхній варіант відрізняється від конкурентного спрощеною схемою підключення.