Як включити Gii в Yii2

249

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з фреймворком Yii2. У попередній статті ми з вами розглянули цікавий інструмент фреймворку — Gii. У цій статті ми розглянемо, як включити Gii в Yii2 і, відповідно, як його вимкнути.

Отже, в попередній статті ми з вами познайомилися з модулем Gii і навіть згенерували найпростіше CRUD додаток для роботи з постами. Погодьтеся, використовувати генератор коду дуже зручно, всього за кілька хвилин ми отримали цілком собі робоче додаток.

Однак, може так статися, що на якомусь додатку Yii2 ви захочете скористатися модулем Gii, зверніться до нього на нашу адресу http://yii2/gii і замість вітальній сторінки Welcome to Gii побачите щось таке:

Як включити Gii в Yii2

Упс. Як так? Швидше за все, модуль Gii просто вимкнений і його потрібно ввімкнути. Як запустити модуль? Досить просто. Для початку йдемо в конфігураційний файл config\web.php і перевіряємо наявність там ось таких рядків:

if (YII_ENV_DEV) {
$config[‘bootstrap’][] = ‘gii’;
$config[‘modules’][‘gii’] = [
‘class’ => ‘yii\gii\Module’,
];
}

Як включити Gii в Yii2

Якщо їх там немає — додайте, якщо вони закомментированы — розкоментуйте. Якщо після додавання даного коду Gii не запрацює, значить, швидше за все, в Yii вимкнений режим розробки. Щоб його включити, йдемо в файл web\index.php і перевіряємо наявність там наступного рядка коду:

defined(‘YII_ENV’) or define(‘YII_ENV’, ‘dev’);

Як включити Gii в Yii2

Після цього модуль повинен бути включений і ви зможете ним користуватися. Крім помилки 404 при роботі з Gii ви можете зіткнутися ще й з помилкою 403.

Як включити Gii в Yii2

Дана помилка у вас, швидше за все, виникне тільки в тому випадку, якщо ви захочете використовувати Gii на хостингу, а не на локальному сервері. Справа в тому, що генератор за замовчуванням доступний тільки на локальному сервері і не рекомендується працювати з ним на хостингу. Але тим не менш ситуації бувають різні, і вам може знадобитися запустити на хостингу. Як це зробити? Досить просто.

Для початку перевірте всі вищевикладені моменти. Після цього відкрийте файл конфігурації config\web.php і до налаштування модуля Gii додайте свій IP в список дозволених (припустимо ось такий IP — 192.168.10.20):

$config[‘modules’][‘gii’] = [
‘class’ => ‘yii\gii\Module’,
‘allowedIPs’ => [‘127.0.0.1’, ‘192.168.10.20’],
];

Як включити Gii в Yii2

Після цього Gii буде включений на хостингу і ви зможете скористатися генератором коду. На цьому сьогодні все. Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків. Також створення найпростішого блогу на Yii2 можна подивитися в цьому циклі уроків.