Як користуватися програмою Телеграм на айфоне, на андроїд і на ПК

664

Від автора: здрастуйте, дорогі друзі. Сьогоднішня стаття буде корисною для тих, хто поки погано орієнтується у функціоналі Телеграма, але хоче дізнатися про все, чим може бути корисний цей месенджер. Телеграм з’явився порівняно недавно, але продовжує набирати популярність. Багато в чому завдяки високому ступеню анонімності, і не в останню чергу, із-за хорошого швидкодії і багатьох зручностей у спілкуванні. У цій статті ми розповімо, як користуватися програмою Телеграм і які тут є можливості для листування і не тільки.

Як користуватися програмою Телеграм на айфоне, на андроїд і на ПК

З чого починати

Скачати виконавчий файл з месенджером краще з офіційного сайту. Там же є докладна інструкція, як встановити його на ваш девайс. Про те, як користуватися Телеграм на комп’ютері та інших пристроях, також багато написано. Але якщо у вас є мінімальний досвід роботи на ПК, навряд чи вам знадобиться інструкція, оскільки все і так буде зрозуміло. Слідуйте за підказками і ніяких проблем не виникне.

Як розпочати спілкування. Щоб почати переписку, потрібно мати у своєму списку контактів хоча б кілька ніків ваших друзів. Почати спілкування просто клікаєте по обраному ніку і потрапляєте в чат, де можна писати повідомлення. Однією з особливостей Телеграма можна назвати велику різноманітність стікерів, які не тільки надають емоційного забарвлення того, що ви пишете, але й мають якийсь самостійний зміст.

У більшості інших месенджерів є тільки обмежена кількість смайликів, маленьких картинок з символічними емоціями. Телеграм ж окрім смайликів пропонує найрізноманітніші набори куди більш змістовних зображень.

Більш того, творцями передбачена можливість придумувати свої стікери, це можна зробити з будь-яких зображень, фотографій, картинок, якщо ви маєте навички роботи з графічним редактором, при цьому не потрібно бути програмістом. Своїми стікерами можна ділитися з друзями або навіть продавати, якщо вони будуть користуватися попитом.

Спілкування в групах

Спілкуватися в Телеграм можна не тільки з одним співрозмовником, але і в групі, де присутні багато людей. В даний час до участі в групі допускається до 5000 осіб. З тими людьми, які є в контактах (ви знаєте їх номер телефону або нікнейм і вони додали вас свої контакти) є можливість листуватися конфіденційно, для чого достатньо клікнути по відповідному контакту. Відкриється чат для спілкування з потрібною людиною. У той же час у деяких випадках зручно спілкуватися в групі. Наприклад, створюється чат для працівників компанії або тільки одного її відділу.

Це зручно для вирішення робочих питань, оскільки не потрібно дублювати інформацію — всі в курсі того, що відбувається. Багато організовують групи для спілкування по інтересах — наприклад, це можуть бути фанати музичної групи чи співака.

Бачити те, про що йдеться в груповому чаті можуть тільки його учасники. Для сторонніх зміст його недоступно. Але якщо є бажання, можна подати запит на вступ до групи. Подивитися те, що було написано до вас, ви не зможете, але вся інформація в подальшому завжди відкрита для перегляду. Пропонуємо вам подивитися відео про те, як швидко знайти в груповому чаті ту інформацію, яка пройшла деякий час тому, але ви не встигли нею скористатися.

Вступаємо в групи за інтересами

Щоб стати учасником вас зацікавила групи, одного бажання недостатньо, для цього потрібно запрошення діючого її члена. Якщо хтось із ваших знайомих, які є в контактах, полягає у вас цікавить групі, він може вас туди додати. Точно так само і ви можете додати когось з друзів в ту групу, учасником якої ви є.

Для цього натискаємо на назву групи, а потім на кнопку Add member (додати учасника). З’явиться список контактів, з якого ви вибираєте того, кого хочете додати. Інших можливостей вступити в групу немає, за єдиним винятком.

Це виняток — бажання самої адміністрації групи запросити якомога більше людей. У цьому випадку, створюється спеціальна посилання, пройшовши по якій і натиснувши на join, можна додатися в групу. Посилання поширюється вільно в мережі по різних каналах.

Якщо у вас є своя група і ви хочете запросити більше учасників, створити подібну посилання можна наступним чином. Натис
каєте на назву групи, а потім кнопку «додати учасника». Далі один з пунктів меню запропонує вам створити посилання, натискаємо «Invite to Group via Link» і копіюємо або расшариваем посилання через інші програми. Скопійоване посилання ви можете відправити друзям і знайомим або поширити її іншим чином.

Чати для всіх бажаючих

У Телеграмі є і такі. У них можуть долучатися всі, кого цікавить тема спілкування. Проте це вже буде супергрупа, кількість її учасників може бути набагато більшим, ніж у звичайній групі. Так створюються співтовариства для мешканців певного міста або регіону чи ті, яких об’єднують спільні інтереси. Створення Supergroup не відрізняється від створення звичайної групи, але потім в налаштуваннях потрібно буде вибрати пункт Upgrade to Supergroup (підвищити статус до супергрупи). Якщо ви хочете, щоб вашу групу знаходили користувачі і додавалися до неї, її потрібно додати в спеціальний каталог месенджера.

Крім обміну текстовими повідомленнями Телеграм допускає пересилку файлів як текстових, так і з зображеннями. Однак така можливість є і в багатьох інших подібних сервісах. Чому ж багато хто сьогодні вибирають саме Телеграм? Дуже велике число користувачів переходить на Телеграм з-за конфіденційність повідомлень, які практично неможливо зламати. Вже скільки разів Дурову і погрожували, і просили, але віз і нині там.

Творець популярної соцмережі ВКонтакте навідріз відмовився співпрацювати зі спецслужбами якої-небудь країни в тому, що стосується видачі паролів і ключів до шифрів. З-за цього в ряді країн месенджер заблокований. Але як раз за те, що Телеграм сьогодні чи не єдиний сервіс, який може гарантувати конфіденційність, його і люблять юзери в багатьох країнах. Є і деякі цікаві особливості в самому функціоналі.

Канали (Channel)

Канали відрізняються від груп і являють собою швидше об’ємні рекламні майданчики. Наприклад, компанія створює свій канал, щоб познайомити клієнтів з новинками. Це може бути і паблік відомого блогера, який повідомляє своїм читачам про те, що на його сторінці в якийсь соцмережі вийшла нова стаття. Зручно користуватися каналом у додатку Телеграм і для організації будь-якого заходу.

В каналі неможливо обмінюватися повідомленнями. Звичайні користувачі можуть читати тільки ті оголошення, які розсилає адміністрація каналу. Ці повідомлення читачі можуть також репостить або ділитися ними з друзями, які входять у ваші контакти або перебувають з вами в одній групі. В каналі також неможливо висловити своє ставлення до інформації, що публікується — ніяких лайків і дизлайків тут немає, так само як і можливості залишати коментарі.

Канали можуть бути публічними і приватними. Знайти підходящий можна через каталог сервісу, в який вони включені. Якщо ви знаєте назву каналу, то його можна знайти безпосередньо через рядок пошуку Телеграма. З приватними каналами справа йде так само, як і з групами — без запрошення одного з передплатників каналу приєднатися до нього неможливо.

Що стосується питання, як користуватися telegram на різних девайсах, особливих відмінностей у функціоналі немає, можливо, лише зміна місця розташування деяких ділянок інтерфейсу, що пов’язано з маленьким екраном на айфоне і на андроїд. Створення і користування каналами і групами на всіх пристроях дуже схоже.

Як користуватися програмою Телеграм на айфоне, на андроїд і на ПК

Корисні програми для користувачів — боти

Це ще одна особливість, якої немає в інших подібних сервісах. Ботів в Телеграмі вже існує безліч на будь-який смак. Є боти, які допоможуть вам зробити спілкування більш цікавим, наприклад, вони проведуть вікторину в групі, чи зіграють з вами в шахи, карти, іншу цікаву гру.

Бот допоможе знайти потрібну інформацію або купити квиток на літак або поїзд. Є програми з різними варіантами подачі погодних умов (міст, країн, областей і т. д.), або боти, які видадуть відповідний рецепт для сніданку, обіду і вечері з наявних у вас інгредієнтів. Сьогоднішні роботи Телеграм, або скорочено боти, мають просто величезним спектром здібностей.

Найцікавіше, що у користувачів є можливість створювати власного бота. Уявіть собі, що, навіть не знаючи абсолютно ніякого мови програмування, ви можете самі зробити програму, яка буде вам допомагати в повсякденних справах.

Наприклад, ви захоплюєтеся шахами, а на сніданок любите страви з яєць і цікавитеся погодою в Домінікані. Ви можете створити бота, який при
зверненні до нього буде готовий зіграти партію в шахи, відразу запропонує вам нове блюдо з яєць і при цьому не забуде показати скільки зараз градусів тепла в Домініканській республіці.

Ботами легко керувати, це не вимагає якихось особливих знань в програмуванні, ні в чомусь іншому. Все інтуїтивно зрозуміло, так і покрокових інструкцій повно і по створенню і управлінню ботами.

Якщо вам не захочеться розбиратися в тому, як створювати власного бота, спробуйте знайти підходящого в каталозі ботів. Там вказані назви і функції вже створених роботів. Туди ж потрібно буде додати свого бота, якщо ви створите.

Все так ідеально?

Єдиним існуючим на сьогоднішній день недоліком месенджера Телеграм можна було б назвати відсутність російського, українського і білоруського мов інтерфейсу. Однак цей недолік легко усунути за допомогою тих же ботів, особливо в комп’ютерній версії.

Налаштувати російськомовний інтерфейс telegram на android або iPhone дещо складніше. Але творці обіцяють в найближчому майбутньому виправити цю ситуацію. Частіше виникають питання, як користуватися Телеграм в телефоні, оскільки там є ряд невеликих особливостей. Але всі вони стосуються лише незначної різниці в розташуванні спливаючих меню. Досить уважно дивитися на екран і правильно вибирати потрібний пункт із запропонованого списку.