«Вконтакте»: збір даних через мобільний додаток не порушує законів РФ

225

Від автора: «Вконтакте» збирає дані про своїх користувачів за допомогою мобільного додатку. Це підтвердили представники вітчизняної соціальної мережі.

Програміст із Санкт-Петербурга Владислав Велюга в ході проведення власного дослідження з’ясував, що популярна соціалка здійснює збір даних про користувачів «Вконтакте» за допомогою мобільного додатку.

Таким чином соцмережа отримує відомості про моделі використовуваного пристрою, його ОС. А також про інстальованих на ньому додатках, точках Wi-Fi і географічному положенні користувача.

Прес-служба «Вконтакте» повідомила, що компанія ніколи не приховувала факту збору статистичної інформації про своїх користувачів. Вся агрегируемая інформація є деперсонализированной, тому не порушує чинного в Росії законодавства.

В Mail.ru Group відзначили, що збором аналітики займаються всі «великі» мобільні додатки. У подальшому отримані дані використовуються для підвищення таргетингу реклами, більш глибокої персоніфікації рекомендацій і функціонала соціальної мережі.